מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2011
תחום: התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן
כתובת: דרך ששת הימים 30, בני ברק, מגדל צ'מפיון, קומה 18
טלפון: 03-6557878
פקס: 03-9490095
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://metropolis-il.com/
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אודי בלום

  אודי בלום

  מנכ"ל

  מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

  עוד על אודי בלום

  אודי בלום
 • ירון לוי

  ירון לוי

  מהנדס ראשי

  מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

 • עדית פרידמן

  עדית פרידמן

  מנהלת השיווק והמכירות

  מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

 • אולג קלניצקי

  אולג קלניצקי

  מנהל כספים

  מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

אייקון אודות

אודות מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן מובילה בתחום ההתחדשות העירונית עם כ-4,000 יח"ד בשלבי תכנון, ביצוע ואכלוס.

חברת מטרופוליס, אשר נוסדה ב-2011 ומנוהלת ע"י אודי בלום, הינה מהחברות הגדולות והמשמעותיות בהתחדשות עירונית וביזמות האורבנית בישראל.

מטרופוליס מקדמת כיום ביצוע, תכנון ורישוי של כ-35 פרויקטים במתחמי פינוי בינוי ותמ"א 38/2, כאשר עיקר פעילותה של החברה במרכז הארץ. עד כה, מסרה החברה כ-600 יח"ד ובשנים הקרובות, צפויה החברה לעסוק בהקמתן של למעלה מ-4,000 יח"ד, בתל אביב, גבעתיים, הרצליה ועוד.

החברה נמצאת בבעלותן של שתי קבוצות מובילות במשק הישראלי:

האחת היא קבוצת אלייד, אחת מחברות האחזקה הגדולות והיציבות בארץ, הפועלת עשרות שנים בענפי הרכב, הנדל"ן, האלקטרוניקה הביתית והתשתיות. אלייד מחזיקה בין היתר בצ'מפיון מוטורס (יבואנית אאודי, סקודה, סיאט ופולקסווגן), אוטודיל, ניופאן, א.ל.מ, אמקול, UPS, מיניליין, מנהרות הכרמל ועוד.

השנייה, קבוצת אלדר, חברת נדל"ן היוזמת ומנהלת פעילות בהיקף של מאות יחידות דיור ועשרות אלפי מטרים של משרדים ומסחר בהיקף של למעלה ממיליארד ₪. החברה בונה פרויקטים לשכירות ארוכת טווח בישראל ויוזמת פרויקטים של מאות יחידות דיור באזור ה-CEE באירופה. קבוצת אלדר נתפסת כמובילה בכל תחומי עשייתה ומהווה שחקן מרכזי בזירת הנדל"ן בישראל. השותפות בין החברות הגדולות הנ"ל מקנה למטרופוליס איתנות פיננסית אדירה, אשר מאפשרת לה להתמודד בהצלחה עם פרויקטים בהיקפים גדולים.

מטרופוליס מפתחת מתחמי מגורים תוך ראייה והשקעה בכלל השכונה. תפיסה זו באה לידי ביטוי, הלכה למעשה, במתחמים גדולים המוקמים על ידי החברה במרכז הארץ, בראשם עומד פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול שנבנה עד כה בארץ, מתחם "גרין פארק" בשכונת נווה שרת בתל אביב, הכולל 447 יח"ד, שבנייתן הסתיימה והן נמסרו לדיירים. פרויקט זה הביא לשינוי מהפכני במיתוג שכונת נווה שרת כולה. בזכות שינוי זה, זכתה החברה בפרס האפי היוקרתי לשנת 2015. הפרויקט הוקם בניהולה של מטרופוליס בשותפות עם החברות SGS ואלקטרה השקעות.

פרויקט גדול ומשמעותי נוסף של החברה הוא "מתחם מטרופוליס גבעתיים" המתאכלס בימים אלו ממש. במסגרתו הרסה החברה 8 בניינים ישנים ברחובות שדה בוקר והכנסת, כחלק מהתחדשות עירונית לרחוב. החברה מחדשת רחוב שלם עם 7 בניינים חדשים בני 7 קומות, שיכללו סה"כ 166 יח"ד.

פרויקט נוסף המשווק בימים אלו הוא "מתחם מטרופוליס הרצליה" הנמצא ברחובות מנדלבלט-אבן עזרא, אשר הינו פרויקט הפינוי בינוי הגדול והראשון בעיר. במסגרתו נהרסו 5 בניינים ישנים ובמקומם נבנה מתחם חדש ויוקרתי, הכולל 4 בניינים בני 11-14 קומות עם 278 דירות בתמהיל מגוון ובמפרט טכני עדכני ועשיר ופיתוח סביבתי נרחב. המתחם נמצא במיקום אטרקטיבי, בשל קרבתו לקניון שבעת הכוכבים, פארק הרצליה, מוסדות חינוך, צירי תנועה מרכזיים ומרכזי בילוי. היתר הבנייה התקבל והבנייה בעיצומה.

לצד בניית מתחמים אלו, מטרופוליס מתמחה בבניית בנייני בוטיק יוקרתיים. החברה משווקת ברובע 4 בתל-אביב, שני פרויקטי פרימיום ברחובות יהודה המכבי 49 ולואי מרשל 41. במקום 2 הבניינים הישנים בני 3 קומות כל אחד, יקומו 2 בנייני בוטיק חדשים בעלי 7 קומות, עם דירות בסטנדרט בנייה גבוה ביותר, מטבחי יוקרה ולובי מעוצב. הפרויקטים ממוקמים בלוקיישן מנצח בצפון ת"א, במרחק הליכה מפארק הירקון ובסמיכות לצירי תנועה ראשיים.

בימים אלו עתידה החברה להשיק 6 פרויקטים נוספים בתל אביב עם כ-600 יח"ד נוספות.

פועלת בסטנדרטים של איכות ושירות מהגבוהים בארץ

אסטרטגיית החברה הינה ליצור רמת מצוינות מקצועית בתחום איכות הבנייה והשירות לדייר ולהוביל סטנדרטים מהמעלה הראשונה בתחומים אלו בישראל.

מטרופוליס מקפידה על איכות התכנון והבנייה באמצעות מערך פיקוח ובקרה פנימי וחיצוני, חטיבת הנדסה פנימית וליווי של חברות תקינה מוסמכות. כל תהליכי התכנון והבנייה מבוקרים בזמן אמת, דבר שהוביל לכך שהחברה הוסמכה על ידי מכון התקנים הישראלי. החברה מקפידה על בנייה ירוקה בכל הפרויקטים בהם היא מעורבת ומשקיעה משאבים רבים בחשיבה ובתכנון האדריכלי בנושא איכות הסביבה. פרויקטים של התחדשות עירונית מבוצעים בתוך מרקם עירוני בנוי, מאוכלס וצפוף ולכן מחייבים התמחות, מקצועיות, ידע ורמת ביצוע גבוהה. לאור הניסיון הרב שצברה מטרופוליס, עם ההבנה וההקשבה שלה לצרכיהם המיוחדים של הדיירים המפנים את דירותיהם, חרטה החברה על דגלה להעניק לדיירים טיפול אישי, מקצועי, מסור ומתקדם ובכך ייחודה ועוצמתה.

אייקון פרוייקטים

פרוייקטים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

אייקון עובדות ומספרים

עובדות ומספרים

35 סה"כ פרוייקטים

35

סה"כ פרוייקטים

10 סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

10

סה"כ פרויקטים לפני קבלת היתר

6 סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

6

סה"כ פרויקטים לאחר קבלת היתר

3 סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

3

סה"כ פרויקטים שאוכלסו בשנת 2018

בנוסף אולי יעניין אותך

 • האם הסכם הממון משפיע רק על מערכת היחסים בין בני זוג או גם על רשויות המס?

  מתי רשות המיסים תכיר בהסכם ממון הקובע הפרדה רכושית מלאה בין בני זוג כפוטר את הבעלים המוכר נכס ממס שבח או מזכה את הרוכש בהקלה או בפטור ממס רכישה?

  האם הסכם הממון משפיע רק על מערכת היחסים בין בני זוג או גם על רשויות המס?

 • "מי שיודע לבנות בתי חולים, יכול לבנות כל דבר"

  בגיל 73 ועם 40 שנות ניסיון בתחום ניהול פרויקטים, מיזג מוני יוקלה את הפעילות והמוניטין של החברה שהקים עם חברת פורן שרים. יוקלה, ממנהלי הפרויקטים המובילים בארץ בתחום הנדל"ן הרפואי, מדבר בפתיחות על המורכבות בבניית בתי חולים ומרכזים רפואיים, "אם בנית בניין של אינטל וטעית, זה יעלה הרבה כסף, אם טעית בבניית בית חולים, זה יעלה בחיי אדם, אין דבר מורכב יותר מבניית מרכז רפואי"

  "מי שיודע לבנות בתי חולים, יכול לבנות כל דבר"

 • כיצד השפיעה הקורונה על עולם עיצוב המטבחים?

  הכירו את ה"מיני טרנדים" החדשים בענף המטבחים, השואבים את השראתם מתקופת הקורונה והשפעתה הדרמטית על חיינו

  כיצד השפיעה הקורונה על עולם עיצוב המטבחים?

 • על רגולציה וכלכלה בעולם של אקלים משתנה

  משברים היו מאז ומתמיד הזדמנות לשינוי גישה ואימוץ מדיניות חדשה, מתקדמת ומקדמת. משבר הקורונה יצר הזדמנות יוצאת דופן לאימוץ מודלים מתקדמים יותר בכלכלה ובחברה, כאמצעי להתמודדות עם המשבר הבא

  על רגולציה וכלכלה בעולם של אקלים משתנה