אבי ענתבי, משרד עורכי דין

מקרקעין בדגש על התחדשות עירונית, ליטיגציה מסחרית ופיננסית, ובנקאות

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 1999
תחום: מקרקעין בדגש על התחדשות עירונית, ליטיגציה מסחרית ופיננסית, ובנקאות
כתובת: רח' יגאל אלון 65, מגדל טויוטה, קומה 23, תל אביב 6744136
טלפון: 03-5612287
פקס: 03-5624573
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.avi-antebi.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אבי ענתבי

  עו"ד אבי ענתבי

  מייסד ובעלים

  אבי ענתבי, משרד עורכי דין

  עוד על אבי ענתבי

  אבי ענתבי
 • רחלי מטוטי גולדנברג

  רחלי מטוטי גולדנברג

  עו"ד

  אבי ענתבי, משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות אבי ענתבי, משרד עורכי דין

אבי ענתבי, משרד עורכי דין הינו משרד בוטיק מוביל המתמחה בתחום המקרקעין, תוך התמחות מיוחדת בהתחדשות עירונית, המשרד מקפיד על התמחות ממוקדת בתחומים אלו מתוך כוונה לשמר את המצוינות המקצועית בה הוא מוכר ואת איכות עבודתו, ולהעניק ללקוחותיו שירות משפטי מן המעלה הראשונה.
מייסד המשרד, עו"ד אבי ענתבי, הידוע כבר-סמכא בתחומו, נבחר לייצג את מדינת ישראל בפרויקטי התחדשות עירונית ברשות להתחדשות עירונית במשרד השיכון, עו"ד ענתבי כתב ופרסם את הספר "שכנים", העוסק בחוק המקרקעין תוך התייחסות לבתים משותפים והתחדשות עירונית, ומרצה ברחבי ישראל בנושא.
לזכות המשרד עומדת שורה ארוכה של תקדימים בבתי המשפט על ערכאותיהם השונות, בהם הלכות בבית המשפט העליון. בין היתר, ניתן לציין את פסק הדין המוכר כהלכת "מיסטר מאני" (ע"א 9136/02), שעיקרו דיני משכנתאות.
תחומי התמחות המשרד מתמקדים בתחום המקרקעין, תוך התמחות מיוחדת בהתחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי.

התמחות ייחודית בהתחדשות עירונית

המשרד מתמחה בתחום ההתחדשות העירונית משנת 2010, ורכש מיומנות רבה בתחום עת טיפל במאות דיירים בעשור האחרון. המשרד מייצג לרוב דיירים, מפאת יכולותיו להתמודד עם ריבוי נקודות המבט וריבוי האינטרסים הכרוכים בכל עסקה של דיירים בבניין משותף, ולפתור את הבעיות העולות מן המצבים הסבוכים הללו על הצד הטוב ביותר. בשנת 2011 טיפל המשרד ב-14 בנייני רכבת בחיפה בני 400 יחידות דיור, אליהם נוספו במסגרת הפרויקט 1500 יחידות דיור נוספות. 20 שנות הניסיון של המשרד בתחום המקרקעין ומיסוי המקרקעין תוך התמחות ייחודית בהתחדשות עירונית, הנובעת מהעיסוק רב-השנים בבתים משותפים, הם שהפכו את המשרד למקצוען מוביל בתחום, ולהיבחרותו על ידי לקוחות רבים לייצגם, בהם מדינת ישראל.

עו"ד אבי ענתבי – מייסד ובעלים

עו"ד אבי ענתבי, בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, מתמחה זה שני עשורים בתחומי המקרקעין והליטיגציה המסחרית והפיננסית, ובעשור האחרון הוא בעל התמחות מיוחדת בתחום ההתחדשות העירונית. עו"ד ענתבי אף משמש כיועץ משפטי וכבורר באגודה לתרבות הדיור, ובורר של לשכת עורכי הדין בסכסוכים. עו"ד ענתבי מרצה תדיר בעיריות ובמרכזים שונים בכל רחבי הארץ במסגרת שירות לאזרחים ובפני עמותות, ובכנסים של בתים משותפים.
עו"ד ענתבי, המוכר כבר-סמכא בתחומי התמחותו, פרסם את הספר "שכנים", במטרה להוות מורה דרך לוועדי בתים ולציבור הרחב בכל סוגיות הבית המשותף, ובין היתר בנושא עסקאות התחדשות עירונית ברכוש המשותף. הספר, המציג את הפן המשפטי בניהול הבית המשותף, עוסק במחלוקות העשויות לעלות מהחיים בבית משותף, בהן אופן תשלום דמי הועד, ניהול הבית המשותף, אסיפות בבית המשותף, תיקונים ואחזקה של הרכוש המשותף, האם רכוש מסוים הינו משותף או פרטי, התקנת מעלית בבית המשותף, התנתקות ממערכות מים וביוב ומערכות הסקה מרכזית, פניה לגוף המוסמך על מנת שיכריע בסכסוכים ועוד נושאים רבים. הספר מציג את הסעיף הרלוונטי בחוק, מסבירו ומתאר את הפסיקה הרלוונטית, בכדי לבאר את משמעות הסעיף המסוים ואת אופן התייחסות בתי המשפט ולשכות המפקח על רישום המקרקעין לנושא שהועלה. כך ניתן אף להבין את מגמת בתי המשפט בקשר לניהול הרכוש המשותף. ועדי בתים עשויים להיעזר בספר בכדי להבין את הפרשנות החקיקתית ביחס לסעיפים המסייעים להם בניהול הבית המשותף, ולשמש אותם בטיפוח ושמירה על יחסי שכנות טובים ותקינים בבית המשותף.

פרויקטים נבחרים

המשרד מטפל כיום בכ-40 פרויקטים התחדשות עירונית, בהם שבעה פרויקטים ברחוב מח"ל בחיפה בני 32 או 42 יחידות דיור בכל פרויקט, פרויקט ברחוב הרותם בחיפה בו מתוכננות כ-500 יחידות חדשות, פרויקט ברחוב צונץ בתל אביב, בו מתוכננות כ-330 יחידות, פרויקט ברח' הדגנים בגבעתיים בו מתוכננות כ-90 יחידות, פרויקט במלכי ישראל בהרצליה, בו מתוכננות כ-30 יחידות, פרויקט במונש בתל אביב, בו מתוכננות כ-78 יחידות, פרויקט ברח' הפלמ"ח בתל אביב, בו מתוכננות 27 יחידות, פרויקט ברחוב סוקולוב בבת ים, בו מתוכננות 10 דירות, פרויקט ברחוב קרל נטר בראשון לציון, בו מתוכננות 10 דירות, פרויקט ברחוב כ"ג בגבעתיים, בו מתוכננות 8 דירות, שני פרויקטים ברחוב כצנלסון באזור, בהם מתוכננות 10 דירות בכל אחד, פרויקט ברחוב יסוד המעלה בהוד השרון, בו מייצג המשרד את המדינה ובו מתוכננות 10 דירות, פרויקט ברחוב ברץ בחולון, בו מתוכננות 8 דירות, שלושה פרויקטים ברחוב קהילת ברזיל בתל אביב, בהם מתוכננות 6 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב יצחק שדה בתל אביב בו מתוכננות 30 דירות, שני פרויקטים ברחוב פרזון בתל אביב, בהם מתוכננות 38 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב קמינסקה בתל אביב בו מתוכננות 15 דירות, פרויקט ברחוב לה גרדיה בתל אביב בו מתוכננות 26 דירות, ארבעה פרויקטים ברחוב גולומב בגבעתיים בהם מתוכננות 17 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב יהודה המכבי בתל אביב בו מתוכננות 12 דירות, שני פרויקטים ברחוב חיים בר לב בתל אביב בהם מתוכננות 32 דירות בכל פרויקט, חמישה פרויקטים ברחוב פרזון בתל אביב, בהם מתוכננות 7 דירות בכל פרויקט, שלושה פרויקטים ברחוב דרך הטייסים בתל אביב בהם מתוכננות 48 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב עמק דותן בתל אביב, בו מתוכננות 24 דירות, ופרוייקט פינוי בינוי במתחם הרותם ברחובות הרותם בן צור בחיפה בו אנו מייצגים 112 דיירים.

תרומה לקהילה

עו"ד ענתבי רואה לנגד עיניו את הקהילה ואת חשיבות התרומה לה, ומתוך כך העניק המשרד ייעוץ משפטי פרו בונו לעמותת ידיד, מסייע למאות אנשים לשדרג את חייהם במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית, תוך הקשה והכלה עצומה ותוך האמונה כי כל בני האדם נולדו שווים, ועם עזרה משפטית נכונה, ניתן לקיים אמונה זו גם בחברה הישראלית.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אבי ענתבי, משרד עורכי דין

 • חידושים בהתחדשות עירונית והצורך לייצר אחידות בשוק

  חידושים בהתחדשות עירונית והצורך לייצר אחידות בשוק

  משרד המשפטים והרשות להתחדשות עירונית עושים לילות כימים על מנת לשפר את תהליכי ההתחדשות העירונית, אבל ההטמעה בשטח היא המשימה האמיתית

  חידושים בהתחדשות עירונית והצורך לייצר אחידות בשוק

 • חששות כלכליים של עצמאיים בעידן הקורונה

  חששות כלכליים של עצמאיים בעידן הקורונה

  עבור עצמאיים רבים, הסיוט הגדול ביותר הוא להגיע למצב של חדלות פירעון ופשיטת רגל ותקופת הקורונה עלולה להוביל עצמאיים רבים למצב שכזה. עו"ד אבי ענתבי, מייסד ובעלים של משרד עו"ד ענתבי ושות', מסביר בפודקאסט את השינויים הרבים שאירעו באחרונה בעולם חדלות הפירעון ומתווה דרכי התמודדות עם הסיטואציה הלא פשוטה, תוך הדגשה כי מדובר בסיטואציה הפיכה שניתן להתמודד מולה ולצאת ממנה עם ראש מורם

  חששות כלכליים של עצמאיים בעידן הקורונה

 • כללי הזהב לביצוע פרויקט 'פינוי בינוי'

  כללי הזהב לביצוע פרויקט 'פינוי בינוי'

  מאספת הדיירים, דרך הפרטים החשובים בחוזה, ועד הדאגה לערבויות ובטחונות, בפרויקט 'פינוי בינוי' יש לשים לב לפרטים רבים כדי להצליח להפיק ממנו את המירב וגם בכדי לישון בשקט ולדעת שלא קמים בוקר אחד ללא כלום ביד. עו"ד אבי ענתבי, מייסד ובעלים של 'משרד עורכי דין ענתבי ושות', אשר כתב ספרים על תחום ההתחדשות העירונית, בפודקאסט המסביר מה הם הדברים החשובים ביותר שהדיירים צריכים לעשות לפני ובמהלך פרויקט 'פינוי בינוי'

  כללי הזהב לביצוע פרויקט 'פינוי בינוי'

 • דיגיטציית תהליך חדלות הפירעון ופשיטת הרגל

  דיגיטציית תהליך חדלות הפירעון ופשיטת הרגל

  עוד לפני הגעת הקורונה, וכל שכן כעת, ניהול תהליך פשיטת רגל וחדלות פירעון עובר בהדרגה למרחב הדיגיטלי ולמעשה יכול להתנהל באופן שגרתי ומלא מהמכשיר הנייד. עו"ד אבי ענתבי, מייסד ובעלים של 'משרד עורכי דין ענתבי ושות', על אפליקציית IHOV שפותחה על ידי עו"ד ענתבי ושותפו עו"ד אלדר פרץ, המעניקה אפשרות לנהל את ההליך המורכב והבירוקרטי של חדלות הפירעון מכף היד ובצורה קלה ופשוטה

  דיגיטציית תהליך חדלות הפירעון ופשיטת הרגל

בנוסף אולי יעניין אותך