אבי ענתבי, משרד עורכי דין

מקרקעין בדגש על התחדשות עירונית, ליטיגציה מסחרית ופיננסית, ובנקאות

אבי ענתבי, משרד עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1999
תחום: מקרקעין בדגש על התחדשות עירונית, ליטיגציה מסחרית ופיננסית, ובנקאות
כתובת: רח' לינקולן 20, תל אביב
בית רובינשטיין
טלפון: 03-5612287
פקס: 03-5624573
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.avi-antebi.co.il
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אבי ענתבי, אבי ענתבי, משרד עורכי דין

  עו"ד אבי ענתבי

  מייסד ובעלים

  אבי ענתבי, משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  אבי ענתבי
 • רחלי מטוטי גולדנברג, אבי ענתבי, משרד עורכי דין

  רחלי מטוטי גולדנברג

  עו"ד

  אבי ענתבי, משרד עורכי דין

 • בר קרולין כהן, אבי ענתבי, משרד עורכי דין

  בר קרולין כהן

  עו"ד

  אבי ענתבי, משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות אבי ענתבי, משרד עורכי דין

אבי ענתבי, משרד עורכי דין הינו משרד בוטיק מוביל המתמחה בתחום המקרקעין, תוך התמחות מיוחדת בהתחדשות עירונית, בליטיגציה מסחרית-פיננסית, בדגש על חדלות פירעון, ובתחום הבנקאות. המשרד מקפיד על התמחות ממוקדת בתחומים אלו מתוך כוונה לשמר את המצוינות המקצועית בה הוא מוכר ואת איכות עבודתו, ולהעניק ללקוחותיו שירות משפטי מן המעלה הראשונה.

מייסד המשרד, עו"ד אבי ענתבי, הידוע כבר-סמכא בתחומו, נבחר לייצג את מדינת ישראל בפרויקטי התחדשות עירונית ברשות להתחדשות עירונית במשרד השיכון, ואף מכהן כנאמן מטעם כונס הנכסים הרשמי ומייצג את כונס הנכסים הרשמי בתיקים כלכליים מורכבים. עו"ד ענתבי כתב ופרסם את הספר "שכנים", העוסק בחוק המקרקעין תוך התייחסות לבתים משותפים, ומרצה בכל העיריות בכל רחבי ישראל.

לזכות המשרד עומדת שורה ארוכה של תקדימים בבתי המשפט על ערכאותיהם השונות, בהם הלכות בבית המשפט העליון. בין היתר, ניתן לציין את פסק הדין המוכר כהלכת "מיסטר מאני" (ע"א 9136/02), שעיקרו דיני משכנתאות.

תחומי התמחות המשרד מתמקדים בתחום המקרקעין, תוך התמחות מיוחדת בהתחדשות עירונית, תמ"א 38 ופינוי בינוי, בליטיגציה מסחרית ופיננסית בדגש על חדלות פירעון, בהקמת חברות, בליווי חברות ובפשיטת רגל.

התמחות ייחודית בהתחדשות עירונית

המשרד מתמחה בתחום ההתחדשות העירונית משנת 2010, ורכש מיומנות רבה בתחום עת טיפל במאות דיירים בעשור האחרון. המשרד מייצג לרוב דיירים, מפאת יכולותיו להתמודד עם ריבוי נקודות המבט וריבוי האינטרסים הכרוכים בכל עסקה של דיירים בבניין משותף, ולפתור את הבעיות העולות מן המצבים הסבוכים הללו על הצד הטוב ביותר. בשנת 2011 טיפל המשרד ב-14 בנייני רכבת בחיפה בני 400 יחידות דיור, אליהם נוספו במסגרת הפרויקט 1500 יחידות דיור נוספות. 20 שנות הניסיון של המשרד בתחום המקרקעין ומיסוי המקרקעין תוך התמחות ייחודית בהתחדשות עירונית, הנובעת מהעיסוק רב-השנים בבתים משותפים, הם שהפכו את המשרד למקצוען מוביל בתחום, ולהיבחרותו על ידי לקוחות רבים לייצגם, בהם מדינת ישראל.

חוד החנית בתחום חדלות פירעון

בתחום חדלות הפירעון פיתח המשרד מערכת מהפכנית בשיתוף פעולה עתידי עם כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל. במערכת פורצת דרך זו מנוהל הליך פשיטת הרגל באופן טכנולוגי, על פי הפיתוח הייחודי של המשרד. הצעד המהפכני הציב את אבי ענתבי, משרד עורכי דין בחוד החנית של הטכנולוגיה בתחום חדלות הפירעון.

עו"ד אבי ענתבי – מייסד ובעלים

עו"ד אבי ענתבי, בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, מתמחה זה שני עשורים בתחומי המקרקעין והליטיגציה המסחרית והפיננסית, ובעשור האחרון הוא בעל התמחות מיוחדת בתחום ההתחדשות העירונית. עו"ד ענתבי משמש כנאמן מטעם כונס הנכסים הרשמי ומייצג את כונס הנכסים הרשמי בתיקים כלכליים סבוכים. עו"ד ענתבי אף משמש כבורר באגודה לתרבות הדיור, ובורר של לשכת עורכי הדין בסכסוכים. עו"ד ענתבי מרצה תדיר בכל העיריות בכל רחבי הארץ במסגרת שירות לאזרחים ובפני עמותות, ובכנסים של בתים משותפים.

עו"ד ענתבי, המוכר כבר-סמכא בתחומי התמחותו, פרסם את הספר "שכנים", במטרה להוות מורה דרך לוועדי בתים ולציבור הרחב בכל סוגיות הבית המשותף, ובין היתר בנושא עסקאות תמ"א 38 ברכוש המשותף. הספר, המציג את הפן המשפטי בניהול הבית המשותף, עוסק במחלוקות העשויות לעלות מהחיים בבית משותף, בהן אופן תשלום דמי הועד, ניהול הבית המשותף, אסיפות בבית המשותף, תיקונים ואחזקה של הרכוש המשותף, האם רכוש מסוים הינו משותף או פרטי, התקנת מעלית בבית המשותף, התנתקות ממערכות מים וביוב ומערכות הסקה מרכזית, פניה לגוף המוסמך על מנת שיכריע בסכסוכים ועוד נושאים רבים. הספר מציג את הסעיף הרלוונטי בחוק, מסבירו ומתאר את הפסיקה הרלוונטית, בכדי לבאר את משמעות הסעיף המסוים ואת אופן התייחסות בתי המשפט ולשכות המפקח על רישום המקרקעין לנושא שהועלה. כך ניתן אף להבין את מגמת בתי המשפט בקשר לניהול הרכוש המשותף. ועדי בתים עשויים להיעזר בספר בכדי להבין את הפרשנות החקיקתית ביחס לסעיפים המסייעים להם בניהול הבית המשותף, ולשמש אותם בטיפוח ושמירה על יחסי שכנות טובים ותקינים בבית המשותף.

פרויקטים נבחרים

המשרד מטפל כיום בכ-40 פרויקטי התחדשות עירונית, בהם שבעה פרויקטים ברחוב מח"ל בחיפה בני 32 או 42 יחידות דיור בכל פרויקט, פרויקט ברחוב סוקולוב בבת ים, בו מתוכננות 10 דירות, פרויקט ברחוב קרל נטר בראשון לציון, בו מתוכננות 10 דירות, פרויקט ברחוב כ"ג בגבעתיים, בו מתוכננות 8 דירות, שני פרויקטים ברחוב כצנלסון בגבעתיים, בהם מתוכננות 10 דירות בכל אחד, פרויקט ברחוב יסוד המעלה בהוד השרון, בו מייצג המשרד את המדינה ובו מתוכננות 10 דירות, פרויקט ברחוב ברץ בחולון, בו מתוכננות 8 דירות, שלושה פרויקטים ברחוב קהילת ברזיל בתל אביב, בהם מתוכננות 6 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב יצחק שדה בתל אביב בו מתוכננות 30 דירות, שני פרויקטים ברחוב פרזון בתל אביב, בהם מתוכננות 38 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב קמינסקה בתל אביב בו מתוכננות 15 דירות, פרויקט ברחוב לה גרדיה בתל אביב בו מתוכננות 26 דירות, ארבעה פרויקטים ברחוב גולומב בגבעתיים בהם מתוכננות 17 דירות בכל פרויקט, פרויקט ברחוב יהודה המכבי בתל אביב בו מתוכננות 12 דירות, שני פרויקטים ברחוב חיים בר לב בתל אביב בהם מתוכננות 32 דירות בכל פרויקט, חמישה פרויקטים ברחוב פרזון בתל אביב, בהם מתוכננות 7 דירות בכל פרויקט, שלושה פרויקטים ברחוב דרך הטייסים בתל אביב בהם מתוכננות 48 דירות בכל פרויקט, ופרויקט ברחוב עמק דותן בתל אביב, בו מתוכננות 24 דירות ופרוייקט פינוי בינוי במתחם הרותם ברחובות הרותם בן צור בחיפה בו אנו מייצגים 112 דיירים.

תרומה לקהילה

עו"ד ענתבי רואה לנגד עיניו את הקהילה ואת חשיבות התרומה לה, ומתוך כך מעניק המשרד ייעוץ משפטי פרו בונו לעמותת ידיד, מסייע למעוטי יכולת בשולי החברה ומייצג אנשים קשי-יום העומדים בפני פינוי מדירתם ואנשים אשר הסתבכו כלכלית בפתרון בעיות משפטיות סבוכות, מתוך האמונה כי כל בני האדם נולדו שווים, ועם עזרה משפטית נכונה, ניתן לקיים אמונה זו גם בחברה הישראלית.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אבי ענתבי, משרד עורכי דין

 • חששות כלכליים של עצמאיים בעידן הקורונה

  חששות כלכליים של עצמאיים בעידן הקורונה

  עבור עצמאיים רבים, הסיוט הגדול ביותר הוא להגיע למצב של חדלות פירעון ופשיטת רגל ותקופת הקורונה עלולה להוביל עצמאיים רבים למצב שכזה. עו"ד אבי ענתבי, מייסד ובעלים של משרד עו"ד ענתבי ושות', מסביר בפודקאסט את השינויים הרבים שאירעו באחרונה בעולם חדלות הפירעון ומתווה דרכי התמודדות עם הסיטואציה הלא פשוטה, תוך הדגשה כי מדובר בסיטואציה הפיכה שניתן להתמודד מולה ולצאת ממנה עם ראש מורם

  חששות כלכליים של עצמאיים בעידן הקורונה

 • כללי הזהב לביצוע פרויקט 'פינוי בינוי'

  כללי הזהב לביצוע פרויקט 'פינוי בינוי'

  מאספת הדיירים, דרך הפרטים החשובים בחוזה, ועד הדאגה לערבויות ובטחונות, בפרויקט 'פינוי בינוי' יש לשים לב לפרטים רבים כדי להצליח להפיק ממנו את המירב וגם בכדי לישון בשקט ולדעת שלא קמים בוקר אחד ללא כלום ביד. עו"ד אבי ענתבי, מייסד ובעלים של 'משרד עורכי דין ענתבי ושות', אשר כתב ספרים על תחום ההתחדשות העירונית, בפודקאסט המסביר מה הם הדברים החשובים ביותר שהדיירים צריכים לעשות לפני ובמהלך פרויקט 'פינוי בינוי'

  כללי הזהב לביצוע פרויקט 'פינוי בינוי'

 • דיגיטציית תהליך חדלות הפירעון ופשיטת הרגל

  דיגיטציית תהליך חדלות הפירעון ופשיטת הרגל

  עוד לפני הגעת הקורונה, וכל שכן כעת, ניהול תהליך פשיטת רגל וחדלות פירעון עובר בהדרגה למרחב הדיגיטלי ולמעשה יכול להתנהל באופן שגרתי ומלא מהמכשיר הנייד. עו"ד אבי ענתבי, מייסד ובעלים של 'משרד עורכי דין ענתבי ושות', על אפליקציית IHOV שפותחה על ידי עו"ד ענתבי ושותפו עו"ד אלדר פרץ, המעניקה אפשרות לנהל את ההליך המורכב והבירוקרטי של חדלות הפירעון מכף היד ובצורה קלה ופשוטה

  דיגיטציית תהליך חדלות הפירעון ופשיטת הרגל

 • חידושים בהתחדשות עירונית והצורך לייצר אחידות בשוק

  חידושים בהתחדשות עירונית והצורך לייצר אחידות בשוק

  משרד המשפטים והרשות להתחדשות עירונית עושים לילות כימים על מנת לשפר את תהליכי ההתחדשות העירונית, אבל ההטמעה בשטח היא המשימה האמיתית

  חידושים בהתחדשות עירונית והצורך לייצר אחידות בשוק

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ביום שמגפת הקורונה תדעך יהיו הרבה הזדמנויות עסקיות, חשוב לזהות אותן כבר היום"

  בגיל 37 בלבד, דוד עציוני, המשמש כסגן ראש העיר ויו"ר החברה הכלכלית חיפה, מנסה לייצר הזדמנויות כלכליות בעיר השלישית בגודלה בישראל ולצלוח את משבר הקורונה, "המשבר פוגע בעיר ואנחנו מנסים לעזור לענפים שנפגעו, כאשר חלקם חווים הפסקת עבודה מוחלטת. במקביל, אנחנו חייבים להפוך את המשברים להזדמנויות ולא רק להתמודד עם ההווה, אלא גם להתכונן ליום שאחרי הקורונה", הוא מסביר, "עיר שלא תחרוט על דגלה להביא ולהשאיר בה צעירים, אין לה זכות קיום"

  ביום שמגפת הקורונה תדעך יהיו הרבה הזדמנויות עסקיות, חשוב לזהות אותן כבר היום"

 • האם לשירביט מותר לשלם דמי כופר?

  מתקפת הסייבר על חברת שירביט מדגימה את חוסר הוודאות שהמזכר האמריקאי משית על הגורמים המעורבים באירועי סייבר

  האם לשירביט מותר לשלם דמי כופר?

 • ניהול סיכונים אכיפה וציות – חשיפת תאגידים להליכים פליליים

  תוכנית האכיפה והציות בתאגיד הם קו ההגנה הראשון של החברה ושל נושאי המשרה מפני אחריות פלילית

  ניהול סיכונים אכיפה וציות – חשיפת תאגידים להליכים פליליים

 • 70 פנים להצלחה

  50 חברות הייטק ו–20 חברות סטארט-אפ, סך הכל 70 חברות, נכנסו השנה לדירוג DUN'S 100 לשנת 2020 עבור חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן. על רקע פרסום הדירוג המתבצע זו השנה השישית ברציפות, שוחחנו עם כמה מבכירי החברות המצליחות בענף ההיי-טק. הבכירים ענו כיצד התמודדו החברות עם מגפת הקורונה, כיצד בונים תרבות ארגונית מנצחת ועל השינויים הטכנולוגיים שהתבצעו ועוד יתבצעו כתוצאה מהתפשטות הקורונה, "משבר הקורונה היווה אירוע מכונן ביחסים שבין החברות לעובדיהן", אומרת אפרת שגב, סמנכ"ל דאטה ואנליזה בדן אנד ברדסטריט

  70 פנים להצלחה