בן שחר, לקנר ושות'

ליטיגציה מסחרית, נדל"ן, כינוסים ופירוקים

בן שחר, לקנר ושות'
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1967
תחום: ליטיגציה מסחרית, נדל"ן, כינוסים ופירוקים
כתובת: רח' הארבעה 28, תל אביב, מגדלי הארבעה, מגדל צפוני, קומה 5
טלפון: 03-6883383
פקס: 03-6883382
דוא"ל: bls@bls.co.il
אתר החברה: http://www.bls.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ברוריה לקנר, בן שחר, לקנר ושות'

  ברוריה לקנר

  שותפה

  בן שחר, לקנר ושות'

 • רפי שחם, בן שחר, לקנר ושות'

  רפי שחם

  שותף

  בן שחר, לקנר ושות'

אייקון אודות

אודות בן שחר, לקנר ושות'

משרד עורכי הדין בן - שחר, לקנר ושות' הינו משרד בוטיק מוביל המתמחה בתחום הליטיגציה המסחרית, נדל"ן ופירוקים וכינוסים. המשרד, שנוסד לפני למעלה מארבעה עשורים, מוכר במצוינות המקצועית של שותפיו ומנהלי מחלקותיו, הנמנים עם המומחים המובילים בתחומם בישראל.
המשרד מעניק ייעוץ משפטי מיטבי המותאם אישית לצרכי לקוחותיו. הלקוחות נהנים מהערך המוסף שבשירות משפטי הניתן ע"י שותפי המשרד באופן אישי, תוך מתן מענה מסור, יעיל ויצירתי, בעזרת הצוות המקצועי של המשרד.
המשרד מעניק גם שירות משפטי פרו בונו לגופים פרטיים וציבוריים, הפועלים למימוש מטרות לאומיות, חברתיות ותרבותיות. 

תחומי התמחות

ליטיגציה
המשרד עוסק בתחום הליטיגציה האזרחית-המסחרית זה למעלה מ- 40 שנה ומתמחה בסכסוכים אזרחיים ומסחריים, בהם סכסוכים בין שותפים עסקיים, בין בעלי מניות, בין בנקים ללקוחותיהם, סכסוכים הנוגעים למכרזים, בין יזמי נדל"ן לקבלנים וספקי משנה, בין יזמים עסקיים לרשויות השונות וסכסוכים כלכליים אחרים. עם לקוחות המשרד נמנים גופים פרטיים וציבוריים וחברות מובילות בהם בנקים מסחריים גדולים, מושבים, חברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, חברות קבלניות ויזמי נדל"ן פרטיים.

נדל"ן
המשרד מתמחה בתחום ההתחדשות עירונית, מייצג הן יזמים והן בעלי דירות בפרויקטי פינוי בינוי ובפרויקטי תמ"א 38/1 ותמ"א 38/2, ומטפל בפרויקטי פינוי-בינוי בני מאות יחידות בחיפה, גבעת שמואל ות"א, ובפרויקטי תמ"א 38/2 בהרצליה, רמת גן, גבעתיים, רעננה ועוד. המשרד מטפל בחברות יזמיות בפרויקטים לבנייה למגורים, למשרדים, ולמסחר, ובחברות נדל"ן המחזיקות בקניונים, מרכזי מסחר ופארקים תעשייתיים, ונמנה עם המשרדים הראשונים בארץ שרכשו מיומנות בתחום ויצרו את המסגרת החוזית הנהוגה כיום. המשרד מטפל בהתקשרויות של גופים פרטיים ומסחריים עם רמ"י, בהכנת מסכת ההסכמים הסטנדרטיים הקיימים היום ברמ"י, ומייצגה בהליכים משפטיים בעלי היבטים תקדימיים.
המשרד מלווה חברות ממשלתיות ומוניציפאליות בנושא פיתוח והקמת פרויקטים למגורים ובפיתוח תשתיות תיירות.

כינוס נכסים ופירוקים
המשרד מתמחה בניהול הליכי כינוס נכסים של פרוייקטים בתחום הנדל"ן, וצוותו מונה ע"י בתי המשפט לבקשת הבנקים הגדולים לשמש ככונסי נכסים וכמנהלי פרוייקטים מסחריים מורכבים, אותם ניהל בהצלחה רבה תוך השבחה, מיצוי ומקסום הפוטנציאל הכלכלי בכל פרוייקט.

צוות המשרד

עו"ד ברוריה לקנר, ראשת הפירמה
עו"ד ברוריה לקנר, הנמנית עם הליטיגטורים הבכירים בישראל, מתמחה בליטיגציה מורכבת של סכסוכים בין שותפים ובעלי שליטה, כמו גם בניהול סכסוכים בתחום הנדל"ן והבנקים ובסכסוכים כספיים בהיקפים גדולים בין שותפים במיזמים עסקיים.
עם לקוחותיה נמנים הבנקים המרכזיים בישראל וגופים ציבוריים גדולים, בהם מוסדות פיננסיים מובילים במשק, חברות ממשלתיות, חברות ציבוריות, חברות עירוניות, מושבים, קניונים, חברות בנייה ויזמי נדל"ן.
עו"ד לקנר מייעצת להנהלות ודירקטוריונים של חברות ממשלתיות בנוגע לייזום עסקאות והתקשרויות מסחריות, מלווה הליכי מכרזים וסוגיות בתחום הממשל התאגידי ומכהנת כדירקטורית מקצועית בחברות ממשלתיות וציבוריות למעלה מ- 25 שנה. בחלק מהחברות כיהנה כיו"ר וועדת הביקורת של הדירקטוריון.
במסגרת פעילותה הציבורית, כיהנה עו"ד לקנר כנציבת תלונות הציבור בלשכת עורכי הדין (בין השנים 2008 –2014), כחברת המועצה לבתי דין מנהליים מתוקף מינוי שר המשפטים וכחברת המרכז לתקשורת ומשפט באוניברסיטת בר אילן. עו"ד לקנר כיהנה כדירקטורית מטעם המדינה בדירקטוריון חברת החשמל ובחברת נתיבי ישראל והחברה לפיתוח מאגרי אנרגיה, וכדח"צית בחברות בי.וי.אר. מערכות, לידר ולידר אחזקות והשקעות, בחברת טאו תשואות ובנץ מלונות בע"מ, וכדירקטורית מטעם המדינה בדירקטוריון מכון היהלומים הישראלי בע"מ (כהונה פעילה). עו"ד לקנר חברה ב"נבחרת הדירקטורים" של רשות החברות הממשלתיות ובפורום הדירקטורים בישראל של KPMG.
עו"ד לקנר מרצה באקדמיה ובפורומים מקצועיים רבים, בנושאים מתחום הממשל התאגידי ובסוגיות של אחריות נושאי משרה ודירקטורים של חברות המצויות במצבי משבר פיננסי.

עו"ד רפי שחם, שותף מנהל
עו"ד שחם מתמחה בנדל"ן, בליווי פרויקטים מסחריים רחבי היקף ובניהול הליכי כינוס נכסים של מיזמי נדל"ן שנקלעו לקשיים כלכליים. לעו"ד שחם ידע נרחב בהיבטיהם המשפטיים-מסחריים של פרוייקטי נדל"ן, במסגרת הליכי כינוס.
עו"ד שחם מונה ע"י בתי המשפט לשמש ככונס הנכסים של פרויקטים נדל"ניים שנקלעו לקשיים כלכליים, וניהל פרויקטים מסחריים רבים, מפעלי תעשייה, בתי מלון ומיזמי נדל"ן. עו"ד שחם מתמחה בייעוץ לחברות בעלות קניונים ומרכזי מסחר ולחברות הניהול שלהן, ומייעץ לקניונים בתביעות נגד שוכרים ובנקיטת הליכים משפטיים נגד עיריות בנושא ארנונה והיטל השבחה.
עו"ד שחם נבחר ע"י רמ"י להכין את ההסכמים הסטנדרטיים בין רוכשי מגרשים לחברות מפתחות ומנהלות מטעם רמ"י, ואת המכרז לבחירת חברת הבקרה של רמ"י.

תרומה לקהילה

עו"ד לקנר הקימה את פורום המשפטניות של שדולת הנשים בישראל, ומכהנת כיו"ר הפורום מראשית פעילותו. פורום המשפטניות הוקם במטרה לשמש בית לקהילת המשפטניות בישראל. משפטניות צעירות ומשפטניות בכירות מתחומי משפט שונים, פועלות יחד לקידום נשים בתחום המשפט לעמדות השפעה והנהגה, להטמעת השיח המשפטי המגדרי וליצירת רשת תמיכה הדדית, על בסיס סינרגיה והמשכיות של ידע, ניסיון ועוצמה.

כראשת משרד וליטיגטורית בכירה בתחום המסחרי-כלכלי, פועלת עו"ד לקנר בזירות חברתיות נוספות להטמעת חשיבה מגדרית ולקידום השוויון, מתוך מטרה להפוך את החברה הישראלית לחברה שוויונית וצודקת יותר, הרואה בהסרת חסמים לקידום נשים לעמדות השפעה והנהגה אינטרס חברתי משותף ראשון במעלה.

אייקון פרוייקטים

מן התקשורת

אייקון מאמרים

מאמרים מאת בן שחר, לקנר ושות'

 • "אני אף פעם לא מתעייפת מלדייק את הדברים ולנסות למקסם את התוצאה"

  לקראת פרסום דירוג נישות עורכי הדין של DUN'S 100, עו"ד ברוריה לקנר בראיון מיוחד על נישת הליטיגציה המסחרית, ההיעדרות היחסית של נשים מעמדות מקבלי ההחלטות, התכונות שהובילו אותה להפוך לעו"ד מובילה, השלכות המגפה על עולם המשפט, ועל השינוי שייצר נגיף הקורונה בסביבת העבודה העתידית של עורכי הדין

  "אני אף פעם לא מתעייפת מלדייק את הדברים ולנסות למקסם את התוצאה"

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הטלת חיוב מזונות על קרובים שונים

  כדבר שבשגרה, בעת פירוק התא המשפחתי והפרדות הצדדים, ובמידה והעניינים שבמחלוקת בין בני הזוג אינם מוסדרים בהסכמת הצדדים, אלא מוכרעים על ידי בית המשפט, תיסוב אחת החזיתות העקריות סביב שאלת מזונות הילדים

  הטלת חיוב מזונות על קרובים שונים

 • שטיינמץ עמינח: "אולי מוטב להמשיך את תוכנית 'גילוי מרצון' באופן קבוע"

  יש לכם נכסים או הכנסות שאינם מדווחים? לפי משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח, כדאי לכם לנצל את הליך גילוי מרצון של רשות המיסים, היות והמדינה עדיין אינה נכונה לעשות את המובן מאליו

  שטיינמץ עמינח: "אולי מוטב להמשיך את תוכנית 'גילוי מרצון' באופן קבוע"

 • התנגשות המסלולים: קביעת דרגת נכות ע"י הביטוח הלאומי או ע"י מומחה רפואי מטעם ביהמ"ש

  הבחירה בין המסלולים הללו הינה מלאכת תיכנון ההליך, אשר רק עורך דין מנוסה ומקצועי יכול להחליט ביניהם

  התנגשות המסלולים: קביעת דרגת נכות ע"י הביטוח הלאומי או ע"י מומחה רפואי מטעם ביהמ"ש

 • משפט שדה

  האם מערכת המשפט בישראל תצלח את האתגרים הניצבים בפניה ותזכה באמון הציבור, או שמא אנחנו עומדים בעיצומה של תקופה בה ישנה פגיעה דרמטית במערכת המשפט, כזו שתשאיר את חותמה לעוד הרבה שנים קדימה, ולאחריה תפגע הלגיטימיות והפעילות של המערכת המשפטית בישראל? לקראת פורום בכירי ענף המשפט של DUN'S 100 מפרט עו"ד עמית פינס את הסכנות הטמונות במצב הנוכחי וביחס למערכת המשפט, המעמידות בסכנה לא רק את מערכת המשפט בישראל, אלא את חברה הישראלית כולה

  משפט שדה