ורדה חקלאי, משרד עורכי דין

דיני משפחה וירושה

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1985
תחום: דיני משפחה וירושה
כתובת: רח' הנחושת 3, מגדל B, קומה 4 מתחם cu, רמת החייל, תל אביב 6971068
טלפון: 03-6522620/21 
פקס: 03-6522623
דוא"ל: [email protected]
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • ורדה חקלאי

  ורדה חקלאי

  עורכת דין מייסדת המשרד

  ורדה חקלאי, משרד עורכי דין

  עוד על ורדה חקלאי

  ורדה חקלאי
אייקון אודות

אודות ורדה חקלאי, משרד עורכי דין

משרד עורכי דין ורדה חקלאי, הינו משרד בוטיק בעל מוניטין מוכח, המתמחה בתחומי המשפחה והירושה - גירושין, עניני ירושה ועיזבונות, הסכמי ממון, איזון משאבים, מזונות, משמורת, הליכי גישור ועוד. המשרד פועל מזה 3 עשורים, תוך זקיפת הישגים משמעותיים במיוחד לטובת לקוחותיו, כמו גם בתרומה לשינוי המצב המשפטי בתחום דיני המשפחה והירושה.

בין לקוחות המשרד נמנים אנשי מפתח במשק הישראלי ו/או בני בנות זוגם, מנהלים בכירים, אנשי שם בתחום הרפואה, הצבא, הפיננסים, אנשי עסקים ועוד.

לכל אלו מעניקה עו"ד ורדה חקלאי ידע יקר ערך וניסיון רב שנים בתחום דיני המשפחה ביחד עם הבנה משפטית מערכתית כוללת וכן ידע בתחומים משיקים, כגון משפט אזרחי ומסחרי, המתורגמים לתוצאות משפטיות אופטימאליות, תוך שהיא מנהלת את התיקים ומעורבת בהם באופן אישי וישיר. עו"ד חקלאי נמנית בין עורכי הדין הידועים, המנוסים והמוערכים ביותר בתחום דיני המשפחה, הן על ידי לקוחותיה והן על ידי שופטי בית המשפט כמו גם דייני בתי הדין הרבניים.

כחלק בלתי נפרד מהתמחותה המקצועית בתחום דיני המשפחה, צברה עו"ד חקלאי מיומנות וידע בתחומי המשפט המשיקים ובכלל זה בדיני חברות, דיני מקרקעין וכיוב' תחומים הנדרשים כיום תדיר בסכסוכי גירושין. הודות להבנה זו משכילה עו"ד חקלאי למנף את זכויות לקוחותיה בהליכי גירושין, או בעת יישוב סכסוכים בתיקי ירושה ועזבון. עו"ד חקלאי מנוסה בניהול מחלוקות מגוונות ובהן מחלוקות הנוגעות לחלוקת נכסי קריירה שהצטברו בידי מי מבני הזוג במהלך שנות הנישואין; מחלוקות הכרוכות באופן הערכת שווי חברות או שווי מניות בחברות; מחלוקות הנוגעות למימוש אופציות הנמצאות בבעלות מי מבני הזוג; מחלוקות בנוגע להערכתו וחלוקתו של "כושר השתכרות" או של "מוניטין" של מי מבני הזוג כנגד זקיפת הזכות למזונות שיקום או פיצויי הסתגלות לבן הזוג הנמצא בנחיתות כלכלית ועוד.

 

עו"ד ורדה חקלאי

עו"ד ורדה חקלאי הוסמכה לעריכת דין בשנת 1982 והקימה את משרדה בשנת 1985 ובשנת 2000 הוסמכה כמגשרת מוסמכת. בנוסף לפעילותה כליטיגטורית בסכסוכים משפטיים, מקיימת עו"ד חקלאי מזה 15 שנים גם הליכי גישור של יישוב סכסוכים וכינון הסכמי ממון וגירושין מחוץ לכותלי בית המשפט.

במהלך שנות פעילותה המקצועית הכשירה עו"ד חקלאי עורכי דין רבים בתחום דיני המשפחה ובתוך כך צמחו ממשרדה גם עו"ד אשר מונו לשופטים המכהנים כיום בבתי המשפט.

משרדה של עו"ד ורדה חקלאי כולל צוות מקצועי, מיומן ומנוסה של עו"ד המסייעים לה להעניק ללקוחותיה את השירות המקצועי, היעיל והתכליתי להשגת מטרותיהם.

 

הישגים בולטים

עו"ד חקלאי מפגינה נחישות חסרת פשרות כדי לממש את זכויות לקוחותיה, דבר המוביל להישגים משמעותיים במישור המשפטי.

במהלך השנים הושגו ע"י עו"ד חקלאי תקדימים והשגים משפטיים משמעותיים עבור לקוחותיה אשר התוו הלכות בבתי המשפט.

"הלכת בראל" (רע"א 4358/01 בר אל נ. בר אל בביהמ"ש העליון) – אשר הינה תוצאה של עמידתה האיתנה של עו"ד חקלאי על זכות לקוחתה, להתנגד לדרישת הבעל למכירת דירת המגורים של הצדדים במנותק מביצוע איזון משאבים כולל בכל שאר פרטי הרכוש המשותף.

במסגרת פסק הדין, נסללה הדרך להלכה הנוהגת על פיה פירוק השיתוף בדירת המגורים ייכלל במסגרת איזון המשאבים, באופן שיאפשר ראייה כוללת של כלל הרכוש המשותף ויאפשר ל"צד החלש" לממש את זכויותיו במחציתו המלאה.

פסק דין זה משנת 2001 עומד כיום בבסיסם של פסקי דין רבים הניתנים בבתי המשפט.

פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים - במסגרתו הורה בית המשפט על ביטול חלק מהסכם גירושין שנחתם בין בני זוג לאחר שהוכח כי הבעל הסתיר מהאשה מידע הנוגע לקיומו של חשבון בנק נסתר אשר נוהל על שמו בשוויץ, בו התנהלו מאות אלפי דולרים, וזאת למרות קיומו של סעיף וויתור מפורש בהסכם הגירושין במסגרתו וויתר כביכול כל אחד מהצדדים על כל זכות המתנהלת על שם הצד השני בין אם זו ידועה לו ובין אם לאו.

(תה"ס 18418-08-10 מיום 1/9/2013)

פסק דין בבית המשפט לעניני משפחה ברמת גן – במסגרתו דחה בית המשפט תביעה של אשה נגד גרושה, 15 שנים לאחר הגירושין, בה עתרה האשה להכיר בזכויותיה במחצית האופציות שהתקבלו בידי הגרוש כשנה לאחר הגירושין ואשר הבשילו בסמוך למועד הגשת תביעתה ובשווי של מליוני שקלים. בית המשפט לעניני משפחה דחה את טענות האשה כי האופציות ניתנו לגרוש בהסתמך על שנות עבודתו בחברה בתקופה בה היה נשוי לאשה וקיבל את טענות עו"ד חקלאי על פיהן האופציות לא היו ידועות במועד חתימת הסכם הגירושין וניתנו לגרוש לאחר הגירושין כתמריץ להמשך עבודתו בחברה בעתיד.

בית המשפט קבע כי זכויות שיש לבן זוג בנכסי הקריירה של בן הזוג האחר צריכות להיות כאלה שנצברו באופן ברור במהלך הנישואין. בית המשפט קבל במלואה את טענת עו"ד חקלאי על פיה האופציות במקרה זה ניתנו למרשה בגין ארועים שארעו לאחר הגט ולכן אין לאשה זכויות במחציתן.

(תמ"ש 51791/04 מיום 17/8/09).

פסק דין שניתן בבית המשפט בחיפה - בו סוכל ניסיונו של בן זוג לשעבר, לנצל לרעה רישום סטטוטורי של זכויות בדירת מגורים, אשר נרשמו בטעות בבעלות משותפת שלו ושל בת זוגו (50% -50%).

בתום הליך משפטי ארוך ומורכב קבע בית המשפט כפי הנטען על ידי עו"ד חקלאי, את שיעור זכויות הצדדים האמיתיות בדירה (25%-75%) תוך שהוא קובע כי ניסיונות בן הזוג לשעבר לטעון אחרת, הינן בגדר ניצול שלא בתום לב את הליכי המשפט התקינים.

(תמ"ש 41007-07-10 מיום 19/5/2013).

פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה במחוז ת"א - אשר היה תקדימי במועד הינתנו. במסגרתו ביטל בית המשפט חבות אב (אשר היה מיוצג ע"י עו"ד חקלאי) לשלם מזונות לבנו הקטין בן ה-14 בתום שנים ארוכות של ניסיונות מצדו של האב ורשויות הרווחה, לגרום לילד להיות בקשר עם האב.

יצוין כי המהלך המשפטי בתיק זה נוהל ברגישות מרבית למצבו הכאוב של האב, אשר הביע רצון עז לקיים קשר נורמטיבי עם ילדו. במסגרת פסק הדין האשים בית המשפט את אם הקטין, וקבע את אחריותה לנתק השורר בין האב ובין הילד. בה בעת הורה בית המשפט להפחית את דמי המזונות לתקופה קצובה במהלכה יוכלו האם והקטין לחזור בהם מהתנהלותם המנוכרת כלפי האב, תוך שהוא קובע, כי במידה והניכור יוותר על כנו יבוטלו המזונות לחלוטין, מתוך חתירה לתיקון הקשר ההורי.

(תמ"ש 50547-05-10 מיום 11/1/12).

פסק דין שניתן על ידי בית הדין הרבני הגדול ביום 6/1/16 - במסגרתו אישר בית הדין הרבני הגדול את פסיקת בית הדין האזורי, אשר חייב בעל בכתובתה של האשה בסך של 360,000 ₪ וזאת, חרף כל טענותיו כנגד האשה, מרשתה של עו"ד חקלאי, בדבר היותו חולה נפש שסולק מהבית ע"י האשה, תוך שבית הדין מקבל את טענותיה של עו"ד חקלאי וקובע כי הבעל היה זה שגרם לפירוק התא המשפחתי ולכן חייב הוא בכתובתה של האשה.

(תיק מס' 1024191/1).

אייקון מאמרים

מאמרים מאת ורדה חקלאי, משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך