נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

כתובת: דרך מנחם בגין 55, תל אביב יפו
טלפון: 03-6548548
פקס: 03-6549549
דוא"ל: office@law-il.com
אתר החברה: httpS://www.law-il.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • נועה טלבי, נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

  נועה טלבי

  מייסדת ובעלים

  נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

 • צליל גולדרט, נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

  צליל גולדרט

  שותפה

  נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

נועה טלבי ושות' הוא משרד בוטיק המציע פתרונות משפטיים יצירתיים לעסקים בנקודות המפגש עם הרשות המנהלית ובסוגיות מוניציפאליות כגון רישוי עסקים, מיסוי מוניציפלי ותכנון ובניה.
תחומי פעילותנו מהווים נגזרות האחד של השני, משלימים את עולמות הידע והופכים ליתרון מובהק עבור לקוחותינו.
מאז הקמתו בשנת 2006, משרדנו פועל לקידום זכויות עסקים בישראל במטרה לפשט את סבך הבירוקרטיה והרגולציה בהליכי רישוי, קבלת היתרים ואישורים והפחתת חיובי ארנונה.
אנו מודעים לכך שעסק משקיע סכומי עתק בהקמתו, בתשתיות ובסביבתו. לכן אנו מייצרים עבור העסק פתרונות ארוכי טווח מול הרשות שבשטחה הוא עתיד להתקיים, המסייעים לו גם ביום שאחרי הניצחון המשפטי.

לקוחות המשרד


תמהיל לקוחותינו, המורכב מ-80% עסקים ו- 20% רשויות מקומיות, מקנה לנו נקודת מבט ייחודית דרך עיני העסק ודרך עיני הרשות. יתרונו היחסי של המשרד מאפשר לנו לזהות התנגשויות בין דרישות הרשות לבין צרכי העסק ולייצר פתרונות משפטיים לא שגרתיים המבוססים על הקלות רגולטוריות חדשות.
לקוחותינו בעבר ובהווה כוללים מפעלי תעשייה, חברות היי-טק, עסקים ורשויות מקומיות, ביניהם שיכון ובינוי, קבוצת מגנזי, אורן תעשיות בטון, גלובל גרין גרופ (אך דוד) בע"מ, באדג'ט השכרת רכב, גרינטופס בע"מ, גלאור פיתוח מערכות ותוכנה בע"מ, סיבו אינטראקטיב בע"מ ועוד.

בשנת 2019 88% מתיקי משרדנו הסתיימו בניצחון או פשרה לטובת לקוחותינו.

תמיד עם אצבע על הדופק

לא פעם מעניק המחוקק הקלה או מבטל סייגים בניסיון להטיב עם קידום העסקים בישראל, אולם במציאות ניסיונותיו לשינוי מתרסקים אל מול חוסר ידע או חוסר רצון ליישום בשטח. כדי לספק מענה אפקטיבי לעסקים מול הרשות המקומית עלינו להכיר היטב כל תמורה משפטית. לעתים הצלחותינו לייצר שיח פורה עם הרשות נובעים מעצם היותנו צעד לפניה בהיכרותנו עם השינויים בחקיקה. המעקב והלמידה המתמידים נותנים לנו ידע וכח לסייע לעסקים כחלק משיטת העבודה היומיות שלנו.

תופעת (Not In My Back Yard (NIMBY

השלטון המקומי בישראל מורכב מ-256 רשויות מקומיות שהן האוטוריטה בנוגע להחלטות בענייני רישוי עסקים, תכנון ובנייה, ארנונה, איכות סביבה, שפכים וביוב, מודעות ושילוט, אגרות והיטלים ועוד. מכאן שעסק שאינו רצוי בעיני השלטון המקומי יחווה את נחת זרועו בדרכים מגוונות, החל מהגדלת שומת ארנונה, שינויים ברישיון העסק, ביטול היתרי בנייה ועוד. תופעת ה-NIMBY מביאה עסקים רבים להעתיק את מיקומם לערים אחרות תוך גרימת נזק כספי עצום. תוצאה זו ניתנת למניעה רק באמצעות פתיחת ערוץ תקשורת עם הרשות המקומית ויצירת פתרון כולל לטווח הארוך.

תחומי עיסוק

ארנונה עסקית
משרדנו מתמקד בנישת הארנונה לעסקים, ונמצא בחוד החנית של התחום בכלל וארנונה לבתי תוכנה בפרט. מס הארנונה הוא היחיד שעושה הבחנה בין ארנונה למגורים וארנונה לעסקים על מנת לחייב עסקים בתעריפים גבוהים יותר. ככלל עסקים מסוימים כגון בתי תוכנה, מתקנים רב-תכליתיים, מפעלי תעשייה וכיו"ב אמורים ליהנות מתעריפים מופחתים.
אולם כיוון שארנונה הנגבית מעסקים היא ההכנסה העיקרית של הרשות המקומית, פעמים רבות עסק המבקש סיווג מופחת יתקל בסירובים ובקשיים. למשרדנו מיומנות בפיצוח תיקים מורכבים וניהול הליכי השגה, ערר והגשת עתירות במטרה למקסם את היכולת של העסק ליהנות מתעריפים מופחתים המגיעים לו. בזכות מקצוענות ובניית אסטרטגיה משרדנו הגיע לאחוזי הצלחה מרשימים ובמשך 14 שנות פעילותו השיג תקדימים משפטיים, הסדרים פורצי דרך ופסיקות חשובות רבות.

רישוי עסקים
אנו בין המשרדים הבודדים בישראל המתמחים בתחום רישוי עסקים. למשרדנו היכולת לבדוק האם החלטותיו של גורם ברשות המקומית או הממשלתית נעשות במסגרת סמכויותיו, מיישמות את ההקלות המגיעות לבעל העסק ותואמות את הרפורמות העדכניות בתחום. השילוב הייחודי של עבודתנו בתחום המוניציפלי מאפשר לנו לפתח שיח ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ולהימנע מנקיטת הליכים משפטיים מתמשכים. אנו מייצגים חלק מהחברות הגדולות בשוק ומספקים מוצר ייחודי של חוות דעת בדיני רישוי עסקים, המייעל את הסדרת הפעלת העסק ללא נקיטת הליכים משפטיים.

תכנון ובניה
למשרדנו יתרון משמעותי בבואו לסייע לעסקים המתקשים להשיג אישורים ממחלקות ההנדסה לקבלת רישיונות עסק.
זאת לאור יכולתנו לזהות מה סמכויות הרשות לפעול לאכיפת דיני התכנון והבנייה באופן כללי ומה סמכויות הגורם המאשר את רישיון העסק בבואו לבחון את קיום מטרות דיני התכנון והבנייה בהקשר הייחודי של תחום רישוי העסקים.
בשנה האחרונה פעל משרדנו ליישום בשטח של הקלות חדשניות לפי תיקון 34 לחוק רישוי עסקים ולפי תיקון 110 לחוק דיני התכנון והבנייה ובכך ייתר כליל דרישות שהתעלמו מההקלות ונדרשו מלקוחותינו.

כמו כן, אנו מייצגים בהליכי ערר והתנגדויות לפני וועדות מקומיות ומחוזיות לתכנון ובניה ובמתן חוות דעת וייעוץ משפטי לעסקים, ליזמים ולאדריכלים.


הישגים משפטיים פורצי דרך

• השגת פטור ראשון מסוגו מחיובי ארנונה לתקופה של 15 שנים לחנות בתחנה המרכזית החדשה בת"א. מאז השגתו הוא הוענק למאות חנויות נוספות.
• יצירת הסדר דיוני ייחודי לניהול עררים בטענת "אינני מחזיק" על-בסיס מסמכים בלבד, מבלי לקיים דיוני הוכחות.
• השגת 100% סיווג בית תוכנה לחברה המוכרת מוצר תוכנה ונהנית מרווחים ממנו, על בסיס הטענה (הנכונה) שהרווחים משמשים לפיתוח מוצר תוכנה נוסף.
• ביטול דרישה להוצאת רישיון עסק לפעילות נלווית לחברה מסחרית ארצית, ללא הליך משפטי ותוך חסכון משמעותי בזמן ובהוצאות ללקוח.
• קבלת היתר זמני, על סמך חוות דעת משפטית מטעם משרדנו עבור מפעל תעשייתי של חברה מהגדולות במשק, שפעל בנכס עם חריגות בנייה, עד להסדרת החריגות.
• הקפאת החלטה של משרד החקלאות שהותירה 15 רשויות מקומיות ללא וטרינרים עירוניים.
• מתן היתר לתוספות בניה במבנים ישנים שלא אותר היתר הבניה שלהם בתיק הבניין שבארכיב הוועדה המקומית לתו"ב.

אייקון דירוגים

דירוגי חברה

אייקון מאמרים

מאמרים מאת נועה טלבי ושות' משרד עורכי דין

בנוסף אולי יעניין אותך

 • ישראל זעירא, מנכ״ל חברת באמונה: לכרמי גת יש את כל הנתונים להפוך לסיפור הצלחה

  על רקע הירידה בהתחלות הבנייה בישראל ואי הוודאות בשוק הנדל״ן, שוחחנו עם מנכ״ל חברת הבנייה למגזר הדתי ״באמונה״, ישראל זעירא, כדי להבין ממנו מדוע דווקא כרמי גת היא ההבטחה החדשה בשוק הדיור בדרום

  ישראל זעירא, מנכ״ל חברת באמונה: לכרמי גת יש את כל הנתונים להפוך לסיפור הצלחה

 • לא בונים על העתיד

  בצל משבר הקורונה ועל רקע אתגרי השעה של ענף הנדל"ן, נערך השבוע פורום בכירי הנדל"ן של DUN'S 100. הפורום איגד רבים מהאנשים המחזיקים בניסיון הרב ביותר בענף הנדל"ן בישראל, מה שהוביל לשיח על הסוגיות המרכזיות הנמצאות על 'שולחנם' של בכירי הנדל"ן. מפגיעת הקורונה ועד לתוכניות שאמורות להחליף את 'מחיר למשתכן' ותמ"א 38, מהירידה במכירות ועד הירידה במלאי הדירות החדשות ועיכוב במסירת וקידום פרויקטים, ממציאות משברית אל עבר עתיד לא ברור. סיקור מיוחד

  לא בונים על העתיד

 • הנחות בארנונה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים עקב משבר הקורונה

  הנחות בארנונה בגל שני

  הנחות בארנונה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים עקב משבר הקורונה

 • משבר הקורונה; הזדמנות לחשב מחדש את אסטרטגיית הפטנטים של החברה

  אסטרטגיית פטנטים מוצלחת הינה חלק מהותי מהארסנל העיסקי של חברות טכנולוגיה. לכן, בדומה לשינוי אותו אנו רואים בדפוסי עבודה של חברות רבות במענה למשבר הקורונה, נדרשת חשיבה יצירתית ושינויים גם בתחום זה

  משבר הקורונה; הזדמנות לחשב מחדש את אסטרטגיית הפטנטים של החברה