קבוצת מניה

גידול, ייצור ושיווק בשר לא כשר, קמעונאות, ייבוא, שיווק הפצה ונדל"ן

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1996
תחום: גידול, ייצור ושיווק בשר לא כשר, קמעונאות, ייבוא, שיווק הפצה ונדל"ן
כתובת: רח' ההגנה 19, א.ת. חדש ראשון לציון
טלפון: 03-9517045
פקס: 03-9519069
דוא"ל: info@mania-m.co.il
אתר החברה: http://www.mania-m.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • מאיר מניה, קבוצת מניה

  מאיר מניה

  בעלים ויו"ר

  קבוצת מניה

מנהלים בכירים

  יעקב מניה מנכ"ל רשת קמעונאות והפצה
  אמיר אליאס מנהל כספים
אייקון אודות

אודות קבוצת מניה

קבוצת מניה פעילה בעסקי המזון והגורמה למעלה מ–50 שנה. הקבוצה מפעילה חווה לגידול חזירים, מפעל המתמחה ביצור מוצרי בשר יחודיים ומוצרי בצק ממולאים, רשת מעדניות, פעילות יבוא שיווק והפצה של מוצרי מזון ומשקאות ופעילות נדל"ן בארץ ובחו"ל. חברות הקבוצה, אשר כולן בבעלות מאיר מניה, מעסיקות כ–500 עובדים.

50 שנות מצוינות והתפתחות מתמדת

קבוצת מניה הוקמה ע"י הרמן מניה ז”ל בשנות ה-60. בשנת 1966 הוא החל לגדל חזירים ביישוב הגלילי אעבלין. שיתוף הפעולה שנוצר עם תושבי היישובים הערביים הסמוכים נמשך עד עצם היום הזה.
בעשורים האחרונים הורחבה פעילות זו, תוך מעבר לטכנולוגיות מתקדמות, מהמובילות בתחום, ועמידה בסטנדרטים בינלאומיים.
בשנת 1996 הקימה קבוצת מניה מפעל לייצור מוצרי בשר ונקניקים מעושנים בראשון לציון. המפעל מייצר ומפתח קו מגוון של סדרות מוצרים, בהם: נקניקים ופסטרמות, מבחר סוגי נקניקיות ודליקטסים איכותיים. המפעל מתמחה בייצור נקניקים מותססים, (RAW) שנעשים בתהליך של עישון ותסיסה. תהליך זה, בו לא נעשה שימוש בזרזים ובחומרים כימיים, ייחודי למעדני מניה. סדרת נקניקים זו זכתה במספר תחרויות שנערכו באירופה. המפעל מפיץ את מוצריו לרשת המעדניות שבבעלות הקבוצה ולעוד כ-1,000 מעדניות ומסעדות בישראל, מאילת ועד קריית שמונה.
בשנת 2000 הקבוצה החלה להקים רשת מעדניות. רשת מעדני מניה מונה כיום 18 חנויות בבעלות פרטית, הפרוסות מקרית ים ועד באר שבע. החנויות מעוצבות בקונספט חדשני המקנה אווירה אירופאית.
בשנת 2001 המפעל החל לייצר גם מוצרי בצק ממולאים המיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת לפי מתכונים מסורתיים.
בשנת 2003 הקבוצה נכנסה לתחום הנדל"ן. בתחילה פעילות זו התבססה על נכסים ששימשו את פעילות הקבוצה. במשך השנים פעילות זו התרחבה לפעילות של נדל"ן מניב בארץ ובחו"ל.
בשנת 2011 התרחבה פעילות הקבוצה לתחום של יבוא, שיווק והפצת מוצרי מזון יבש, אלכוהול, ממתקים מזון קפוא ומשקאות. 

איכות ללא פשרות

מפעל הקבוצה לייצור מוצרי בשר ונקניקים מעושנים הממוקם בראשון לציון הינו אחד המפעלים המתקדמים מסוגו בארץ. תהליך הייצור המשוכלל נעשה כולו בחדרי קירור גדולים, בטמפרטורות שאינן מאפשרות התפתחות של חיידקים ובקטריות למיניהם, ומאפשר עיבוד של מגוון מוצרי בשר, כמעט ללא צורך במגע יד אדם.
החברה מקפידה על שמירת סטנדרטים סניטריים גבוהים במיוחד, בפיקוח קפדני של מהנדסי מזון המתמחים בבקרת איכות המזון מתחילת תהליך הייצור ועד סופו. מנהלי המפעל שמים דגש על הגדלת ערכי הבשר על פני ערכי השומן ובצורה זו מעלים את הערכים התזונתיים של המוצרים.
מפעל מעדני מניה עומד בדרישות התקנים של מכון התקנים הישראלי, משרד הבריאות והשירות הווטרינרי. משנת 2013 עומד המפעל בתקני ביקורת ואיכות בינלאומיים HACCP, ISO 9000.
המפעל עובד עם חברות מובילות בארץ ובחו"ל בתחום המזון והתבלינים אשר מספקות את חומרי הגלם האיכותיים ביותר.
מעדניות הקבוצה, עומדות בתקני משרד הבריאות והשרות הווטרינרי ואף בתקנים מחמירים יותר אותם מאפיינת ההנהלה בשיתוף עם יועצים חיצוניים. 

מעורבות בקהילה

קבוצת מניה רואה בתרומה לקהילה כערך בכל פעילויותיה, ולכן תורמת ממרצה לארגוני צדקה ומעורבת בפעילויות התרמה, כגון: ויצ”ו, יד שרה, האגודה למען החייל, עמותת חיים ועמותת גדולים מהחיים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • רו"ח גיא ארליך משטיינמץ עמינח: "אגרת גודש? מעמד הביניים הוא פרה חולבת של מיסים"

  יוזמה חדשה של משרד האוצר מבקשת לגבות "אגרת גודש" מרכבים שיכנסו לתל אביב בשעות העומס. פנינו לרואה החשבון גיא ארליך מפירמת שטיינמץ עמינח ושות', כדי להבין מה המשמעות של מס נוסף שיתווסף לרשימת מיסי השימוש ברכב

  רו"ח גיא ארליך משטיינמץ עמינח: "אגרת גודש? מעמד הביניים הוא פרה חולבת של מיסים"

 • הדרך הלא קלה להקלה

  הדרך הלא קלה להקלה

 • ההשלכות הכלכליות של סרבנות גט

  ההשלכות הכלכליות של סרבנות גט

 • תמ"א תקופה

  ביטולה הצפוי של תכנית תמ"א 38 מעורר דיונים סוערים לאור ההשלכות הרבות שיחולו על שוק ההתחדשות העירונית. לקראת פורום DUN'S 100 להתחדשות עירונית, 5 דמויות בכירות המכירות באופן המעמיק ביותר את עולם ההתחדשות העירונית, עונות על כל השאלות הבוערות הנוגעות להיבטים הדרמטיים הצפויים בעולם ההתחדשות העירונית בעתיד הקרוב, "שוק ההתחדשות העירונית ימשיך לפעול והוא הכרחי למדינה, אך הוא ניצב בפני שינוי משמעותי".

  תמ"א תקופה