רוה הבר ושות'

משרד עורכי דין

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2013
תחום: משרד עורכי דין
כתובת: מנחם בגין 11, רמת גן
טלפון: 03-7173010
פקס: 03-7173011
דוא"ל: office@rhlawyers.co.il
אתר החברה: www.rhlawyers.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • גיל רוה, רוה הבר ושות'

  גיל רוה

  שותף מייסד

  רוה הבר ושות'

  לפרופיל המלא

  גיל רוה
 • מרים הבר, רוה הבר ושות'

  מרים הבר

  שותפה מייסדת

  רוה הבר ושות'

  לפרופיל המלא

  מרים הבר
אייקון אודות

אודות רוה הבר ושות'

משרד עו"ד רוה הבר ושות' נוסד בשנת 2013 ע"י עורכי הדין גיל רוה ומרים הבר, כמשרד הבוטיק היחיד בישראל המתמחה בתחומי הקרנות והמסים. רוה הבר ושות' הנו המשרד המוביל בתחומו, המייצג קרנות השקעה מובילות בישראל, משקיעים בין לאומיים, כמו גם "שומרי סף" בין לאומיים, מנהלים בחברות רב לאומיות מובילות, ופעילות מקומית של גופים זרים, בכל מה שנוגע להיבטים רגולטוריים, מיסויים, והיבטים משפטיים אחרים הנוגעים לפעילותם. המשרד אף מעניק שירות משפטי מקיף לעובדים בכירים בכל נושאי המיסוי. הממשק בין תחומי פעילות משיקים אלו מהווה פן ייחודי למשרד, המטפל בתחום המסים של קרנות.

מצוינות, יסודיות ועבודת צוות

המשרד מעניק ללקוחותיו שירות משפטי אסטרטגי ורגולטורי ברמה הגבוהה ביותר, תוך שאיפה למצוינות ועבודת צוות. העומק האסטרטגי, הנובע מן הניסיון הבין לאומי רב השנים של השותפים, מהווה ערך מוסף ללקוחות המשרד. התוצר המשפטי של המשרד עומד בסטנדרטיים הבין לאומיים הגבוהים ביותר בתחום, והוא מותאם לשוק בישראל, מכיוון שהשותפים הנם בעלי נסיון רב מעבודתם בישראל ובארצות הברית.

תחומי התמחות

קרנות השקעה - לרוה הבר ושות' מחלקת השקעות פרטיות ונכסים אלטרנטיביים מהפעילות בישראל. חברי הצוות המשפטי הבכיר במשרד הינם בעלי נסיון רב מישראל וארה"ב בהיבטי המס, הרגולציה והמשפט בתחומים אלו, ולכן היעוץ הניתן הן בשלב ההקמה, והן בשלב העסקאות מביא בחשבון שיקולי רוחב רלוונטיים. המשרד מייצג "פידרים" בין לאומיים המשקיעים כספים בקרנות זרות, וקרנות ישראליות המשקיעות בישראל או מחוצה לה, גופים מוסדיים רבים וגופים פרטיים המשקיעים בישראל ומחוצה לה בקרנות שונות, כמו גם בשותפויות בין לאומיות אחרות, לרבות בארה"ב, גרמניה, אנגליה, סרביה, הודו, סין ורוסיה. המשרד מלווה ספונסורים של קרנות השקעה מסוגים שונים ובשותפויות בין לאומיות במספר רב של פעילויות של שותפויות אלו, לרבות פעילות השקעה. רוה הבר ושות' גם מלווה את קרנות ההשקעה שהקים בפעילותן השוטפת, ובמיוחד מעורב בהשקעות שנעשות ביחד עם משקיעים נוספים בדרך של השקעה משותפת (coinvestment).

בנוסף, המשרד מעורב בהקמתם של הגופים המנהלים את קרנות ההשקעה לרבות תכנון המס ותכנוני מעבר בין דורי של הזכויות בגופים אלו. לצד זאת, למשרד פרקטיקה ייחודית של ייצוג חברות ציבוריות וגופים מוסדיים בהשקעות משותפות בנדל"ן מסחרי מחוץ לישראל. הייצוג כולל הן את היבטי מבנה ההשקעה והן את ההיבטים המשפטיים הרלוונטיים לה. בין היתר המשרד מייצג את חברת ביג מרכזים מסחריים בע"מ, חברה ציבורית, שרכשה בשנים האחרונות נכסים בהודו, ארה"ב וכעת גם בספרד, מרביתם בעסקאות השקעה משותפות, בשווי של יותר ממיליארד דולר. המשרד הקים השנה את קרן נוי 3 להשקעות בתשתיות ואנרגיה שגייסה 1.6 מיליארד ₪, IGP 2 שגייסה $230 מיליון, וקרן יסודות נדלן 2 שגייסה מיליארד ₪, ושתי קרנות של אלקטרה מולטיפמילי, שגייסו עד כה $350 מיליון, זאת לצד קרנות אחרות שהמשרד עמל על הקמתן. בנוסף, המשרד עסק ועוסק באופן פעיל בגיוס כספים והקמת גופי השקעה משותפים.

מסים ולקוחות פרטיים - מחלקת מסים של רוה הבר ושות' עוסקת במיסוי מקומי ובין לאומי, ומשרתת את לקוחות המשרד בכל סוגיות המשפט האזרחי המיסויי, לרבות אלו הנוגעים למס הכנסה ומע"מ. מחלקת המסים מנהלת הליכי שומה רבים מול רשות המסים, עוסקת בליטגציית מס, ובעלת נסיון רב בקבלת אישורים מקדמיים והסכמי שומה, ומסייעת ללקוחות המשרד גם בפרוצדורה הנדרשת לצורך דווח נאות ומלא. המחלקה מובילה בשוק ככל שהדבר נוגע למתן יעוץ מס לקרנות השקעה ומנהליהן, הנוגע למבנה קרנות ההשקעה וגופי הניהול שלהן, ותכנון השקעת מנהלי הקרנות עצמם.

בנוסף, מחלקת המסים של רוה הבר ושות', נותנת יעוץ מס לקרנות ההשקעה אותן מלווה המשרד בנוגע לעסקאותיהן. מחלקת המסים גם עוסקת במתן יעוץ מס בין לאומי ללקוחות המשרד בהשקעותיהם בנדל"ן מחוץ לישראל – יעוץ שכרוך בעבודה צמודה עם יועצים זרים, ולעיתים גם בקבלת אישורים מרשות המסים בישראל. בנוסף, מחלקת המסים נותנת יעוץ ללקוחות פרטיים של המשרד ומייצגת מנהלים בכירים במשק בכל הנוגע להסכמי העבודה שלהם, לרבות הביטי המס הכרוכים בהם. הביטי מס אלו כוללים דגש על מיסוי בין לאומי. מחלקת המסים גם עוסקת בליטיגצית מס – לרוב בנושאים משפטיים המערבים היבטי מיסוי בין לאומי או נושאים משפטיים מורכבים.

השותפים

עו"ד גיל רוה - גיל מתמחה במיסוי, קרנות השקעה ושותפויות בין לאומיות, וייצוג בכירים. גיל עוסק  בהקמת ותפעולן של קרנות השקעה, ייצוג של גופים מוסדיים בהשקעותיהם בקרנות השקעה, ייצוג של "שומרי סף" בין לאומיים בפעילותם בישראל, וייצוגם של גופים ישראלים בשותפויות בין לאומיות, ובמיוחד לשותפויות העוסקות בנדל"ן. גיל מתמחה בכל הנוגע לייעוץ מס לקרנות השקעה ומנהליהן, בייצוגם של משקיעים פרטיים בעלי הון, ובייצוג מספר רב של בכירים במשק הישראלי, לרבות זרים שהגיעו לישראל לצורך פעילות במסגרת חברות ישראליות, בנוגע להסכמי העבודה שלהם, והביטי המס הכרוכים בהם. לגיל תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
גיל הנו בעל תואר שני (LLM) בהצטיינות מאוניברסיטת ג'ורג'טאון שבוושינגטון די סי. לאחר מכן עבד גיל בניו יורק בשני משרדים מובילים – שרמן אנד שטרלינג, וסקדן ארפס סלייט מר אנד פלום כארבע שנים נוספות. גיל מוכר בישראל כאחד מעורכי הדין המובילים בתחומי המסים וקרנות ההשקעה ונזכר ככזה במדריכים רבים לאורך השנים לרבות במדריך הליגל 500 לשוק הישראלי, צ'מברס, ו-Who's Who.

עו"ד מרים הבר - מרים מרכזת את היעוץ משפטי לקרנות השקעה לכל סוגיהן, כמו גם בייצוג משקיעים מוסדיים המשקיעים בקרנות בישראל ומחוצה לה. למרים נסיון רב גם בהקמתם של coinvestment consortia (כולל במו"מ עם גופים פיננסיים שממנים את הפעילות הנרכשת) והקמתם וייצוגם של "פידרים" וגופי השקעה משותפים אחרים המאגדים מספר משקיעים להשקעה בנדל"ן מחוץ לישראל. מרים סיימה לימודי המשפטים בהצטיינות באוניברסיטת קולומביה. לאחר מכן עבדה בשני משרדים מובילים - בסניפים הניו יורקי והלונדוני של משרד דויס פולק אנד וורדוול, ובסניף הניו יורקי של משרד שולטי, רוס אנד זאבל. מרים ידועה בשוק הישראלי במומחיות שלה בתחום קרנות ההשקעה הפרטיות. מרים צוינה כאחד מעורכי הדין הבולטים בישראל במדריכים של ליגל 500, צ'מברס ו-Who's Who.

עו"ד יובל ארד - במסגרת עבודתה צברה יובל ניסיון מקצועי נרחב, הכולל בין היתר, הובלת הייצוג המשפטי בכל הנוגע להקמה וניהול שוטף של קרנות השקעה פרטיות על כל סוגיהן, ייצוג לקוחות מוסדיים ויחידים בהשקעתם בקרנות בישראל ובחו"ל, בחינת הרגולציה הישראלית בקשר עם פעילות לקוחות המשרד, ייעוץ בתחום איסור הלבנת ההון וייעוץ ל-gatekeepers בינלאומיים בפעילותם בישראל. בנוסף, תחומי עיסוקה של יובל כוללים ניסוח מגוון הסכמים מסחריים, וייצוג שותפויות וחברות בפעילותן השוטפת. ליובל מומחיות מיוחדת בייצוג גופים מוסדיים בהשקעות משותפות בנדל"ן בארה"ב, בדגש על הסכמי השקעה משותפים, הסכמי ניהול נכסים והביטים מסוימים של הסכמי מימון בנוגע לעסקאות אלו.
ליובל תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בממשל, אסטרטגיה ודיפלומטיה (ממרכז הבינתחומי בהרצליה).

בנוסף אולי יעניין אותך

 • טנגו מזונות

  לפני מספר ימים היועמ"ש מנדלבליט הגיש את חוות דעתו לבית המשפט העליון בה קבע כי אין להחיל את הלכת השיוויון במזונות באופן רטרואקטיבי אלא במבחן המחמיר שהיה נהוג קודם, דהיינו שינוי נסיבות מהותי. הנימוקים שלו הם: העומס שצפוי בבתי המשפט בשל תביעות הפחתת מזונות ואי היציבות שתיגרם למשפחות שכבר סיימו את תהליך הגירושין וייאלצו להיכנס שוב לתהליך משפטי. חוות הדעת של מנדלבליט במקרה הזה שגויה ביסודה ולוקחת אותנו שני צעדים אחורה

  טנגו מזונות

 • משרד שטיינמץ עמינח: אזרחים אמריקאים? הקפידו על דיווח לרשויות המס בארה"ב

  לפי שטיינמץ עמינח ושות' ישראלים רבים מחזיקים באזרחות אמריקאית נוספת, אך אינם מודעים לכך שחלה עליהם חובה לדווח על הכנסותיהם גם כלפי רשויות המס בארה"ב

  משרד שטיינמץ עמינח: אזרחים אמריקאים? הקפידו על דיווח לרשויות המס בארה"ב

 • קציני משטרת ישראל אינם מעל לחוק

  קציני משטרת ישראל אינם מעל לחוק

 • רו"ח גיא ארליך משטיינמץ עמינח: "אגרת גודש? מעמד הביניים הוא פרה חולבת של מיסים"

  יוזמה חדשה של משרד האוצר מבקשת לגבות "אגרת גודש" מרכבים שיכנסו לתל אביב בשעות העומס. פנינו לרואה החשבון גיא ארליך מפירמת שטיינמץ עמינח ושות', כדי להבין מה המשמעות של מס נוסף שיתווסף לרשימת מיסי השימוש ברכב

  רו"ח גיא ארליך משטיינמץ עמינח: "אגרת גודש? מעמד הביניים הוא פרה חולבת של מיסים"