אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים

טוען רבני, דיני משפחה

אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים
אייקון פרופיל

פרופיל חברה

תחום: טוען רבני, דיני משפחה
כתובת: רחוב מנחם בגין 144 ת"א מגדל מידטאון קומה 39
טלפון: 03-7485074
פקס: 153-774332478
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: https://zamir-law.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אלעד זמיר

  עו"ד אלעד זמיר

  מנכ״ל ובעלים

  אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים

  עוד על אלעד זמיר

  אלעד זמיר
 • אברהם שרייבר

  עו"ד אברהם שרייבר

  אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים

 • יעל אביטן

  עו"ד יעל אביטן

  אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים

אייקון אודות

אודות אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים

משרד עו"ד זמיר ושות' הינו משרד מוביל וחדשני בתחום דיני המשפחה (גירושין, צוואות, ירושות וכיו"ב) בישראל. המשרד מתייחד בכך שהוא משלב תחת קורת גג אחת ייצוג משפטי מטעם עורך דין הבקיא בדיני המשפחה בבתי המשפט, לבין ייצוג של טוען רבני הבקיא בהלכות ובהליכים בבתי הדין הרבניים לעומקם. שילוב זה הינו שילוב מנצח המקנה ללקוחות המשרד יתרון עצום בבחירת הערכאה הנכונה ומקסום התוצאות.

למעשה מדובר בשירות שהינו חובה בדיני משפחה (שהרי ההליכים מתנהלים גם בבית הדין הרבני וגם בבית המשפט) ומצד שני הוא שרות שאינו קיים כלל במגזר המשרדים המובילים. משרד עו"ד זמיר ושות', ייצג עד היום בהצלחה מאות תיקים שחלקם תקדימים וזכו לפרסום, והינו בעל ניסיון רב בניהול תיקים מורכבים ומסובכים, תוך כדי נתינת דגש למקצועיות, חדשנות ומצוינות. נוכח ייחודיותו והצלחותיו הרבות בתחום דיני המשפחה, עורכי הדין במשרד מוזמנים דרך קבע למסור הרצאות וימי עיון לעורכי דין בתחום דיני המשפחה וכן להשתתף כחברים בפאנלים לצד שופטים ודיינים.

ייצוג לקוחות בכל הקשת הרחבה של תחום דיני המשפחה

משרד עו"ד זמיר ושות' נוסד על ידי עו"ד אלעד זמיר והוא מייצג לקוחות בכל הקשת הרחבה של תחום דיני המשפחה לרבות גישור, אלימות במשפחה, מזונות, הסכמי ממון, חלוקת רכוש בין בני זוג, ידועים בציבור, ייפוי כח מתמשך, חוק אמנת האג והחזרת ילדים חטופים, אחריות הורית (משמורת) וזמני שהות, אימוץ, תיקי נזקקות, צוואות וירושות. צוות המשרד מודע לכך שהליך הגירושין הוא לעיתים קרובות ארוך ומייגע ומלווה בתחושת חוסר וודאות ואיבוד הביטחון העצמי, לכן הוא מלווה את הלקוחות לאורך כל הליך הגירושין על מנת שהם יבינו את מעמדם המשפטי וירגישו בטוחים במשך כל ההליך.

בשנים האחרונות המשרד מתמקד ומתמחה בהתמקצעות בנושאים ממוקדים בדיני משפחה בדגש על ההבדלים בין בית הדין הרבני לבית המשפט הן בפן הפרקטי והן בפן האקדמי - אשר מעמיקים ומרחיבים את מקצועיות המשרד. דוגמא טובה לכך הוא הנושא הפיננסי בו קיימים הבדלים מהותיים בין בתי הדין הרבניים לבתי המשפט, בנושאי חלוקת אופציות, מיסוי חברות וחלוקת מניות דבר המשפיע על בחירת הערכאה המתאימה, זאת לצד הבדלים בנושאי מזונות, החזקת קטינים ועוד.

ההון האנושי

משרד הבוטיק מונה שלושה עורכי דין: המייסד והבעלים עו"ד זמיר – עו"ד מנוסה בעל וטוען רבני, כמו כן הינו מוסמך לכהן כרב ע״י הרבנות הראשית לישראל ובנוסף מוסמך כדירקטור חברות ציבוריות מאוניברסיטה העברית ; עו"ד (ד"ר) אברהם שרייבר – בעל הסמכה לרבנות ובעל ניסיון בדיני משפחה וירושה והליכי פשיטת רגל וכן עו״ד יעל אביטן דוברת אנגלית וצרפתית אחראית על המחלקה הבנלאומית – ניהול תיקי גירושין, צוואות, ירושות הסכמי ממון וכדומה בהם מעורבים נכסים או הליכים בחו״ל בנוסף לצוות מנהלה.

תיקים המשקפים את ייחודיות המשרד

מיליון שקלים ישנים – תיק בו ייצג המשרד אישה אשר התחתנה בשנות ה-70 ובכתובתה עמד הסכום על מיליון שקלים ישנים. למרות הפסיקה המקובלת כי לא מצמידים כתובה למדד (הוי אומר כי אותם מיליון שקלים שווים כיום כ-1000 ₪), פסק בית הדין הרבני כי במקרה זה כן יש להצמיד את הכתובה למדד והאישה זכתה בדמי כתובה של למעלה מחצי מיליון ₪.

בית הדין הרבני העביר את הילד לבית ספר חילוני – תיק שעסק בדיני משמורת ובמסגרתו ייצג המשרד גרושה שחזרה בשאלה. בעברה השתייכה האישה לחצר חסידית ולאחר גירושיה הפכה לחילונית וביקשה להעביר את בנה המשותף עם בעלה לשעבר, לבית ספר ממלכתי. היות שההליכים היו צפויים להימשך זמן רב היה חשש כי הילד לא יוכל להתחיל את שנת לימודיו בזמן ובזכות המשרד אשר נלחם למענו בבית הדין הרבני נפסק כי הילד יתחיל ללמוד בבית הספר הממלכתי כבר בתחילת שנת הלימודים הרשמית, לדרישת אימו.

בית הדין קבע כי יחסים עם נשים והזנחת הבית אינם סיבות לשלילת כתובה – המשרד ייצג אישה שבעלה דרש לפטור אותו מכתובתה בטענה שבגדה בו ולא ניקתה את הבית. חשבון הבנק של הבעלים עם יתרה של כמליון ש"ח עוקל לטובת הכתובה, תביעתו נדחתה והוא חויב בדמי כתובה בסך 300 אלף ₪ (מתוך מיליון ₪), כשלב ראשון כאשר בית הדין מציין כי יתרת הכסף תוותר בעיקול וככל שהאישה תפסיד בהליכים בבית המשפט בית הדין יוסיף לתשלום כתובתה מתוך כספי העיקול.

בית הדין ניסה למנוע מאה אלף שקל מאישה שהתלוננה כי בעלה הכה אותה - בית הדין הרבני בפתח תקווה שלל מאישה אשר יוצגה על ידי המשרד דמי כתובה מאחר שהגישה תלונה על אלימות מצד בעלה, על אף שהתלונה נסגרה בחוסר ראיות. בצעד חריג, ביטל הרב הראשי לאו את ההחלטה תוך שהוא קובע כי "תביעתה אינה עושה אותה מורדת". פסק דין זה הפך לפס״ד מנחה בעניין כתובה.

בית המשפט קבע הבית יימכר למרות צו שהטיל בית הדין הרבני - תיק אשר העלה על נס את מאבקי הסמכות בית בתי המשפט לבתי הדין הרבניים . בתיק פורץ דרך זה קיבל בית המשפט את עמדת המשרד כי יש לו סמכות להורות על מכירת הבית למרות שבית הדין הרבני הטיל צו האוסר על המכירה.

אייקון פרסומים

פרסומים

אייקון מאמרים

מאמרים מאת אלעד זמיר ושות' משרד עורכי דין וטוענים רבניים

בנוסף אולי יעניין אותך