ברלב ושות', משרד רואי חשבון

ביקורת חקירתית

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1998
תחום: ביקורת חקירתית
כתובת: סניף ראשי- מגדל קונקורד בניין c, בר כוכבא 21 בני ברק, 5126001
חיפה - דרך העצמאות 82 חיפה 3303403
טלפון: 03-5198000, 04-8629494
פקס: 03-5198001, 04-8644720
אתר החברה: http://www.bia.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יניב בוכניק, ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  יניב בוכניק

  רואה חשבון, מוסמך במשפטים, שותף מנהל

  ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  לפרופיל המלא

  יניב בוכניק
 • יום טוב בילו, ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  יום טוב בילו

  רואה חשבון, שותף, מנהל סניף חיפה והצפון

  ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  לפרופיל המלא

  יום טוב בילו
 • יהודה ברלב, ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  יהודה ברלב

  רואה חשבון, שותף מנהל ומייסד

  ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  לפרופיל המלא

  יהודה ברלב
 • קרן סבן, ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  קרן סבן

  רואת חשבון, ראש צוות בתחום משפחה וגירושין

  ברלב ושות', משרד רואי חשבון

 • אלינור וולף, ברלב ושות', משרד רואי חשבון

  אלינור וולף

  רואת חשבון, ראש צוות ביקורת חקירתית

  ברלב ושות', משרד רואי חשבון

אייקון אודות

אודות ברלב ושות', משרד רואי חשבון

משרד "ברלב ושות', רואי חשבון" הוקם בשנת 1988 על ידי רו"ח יהודה ברלב, קצין חקירות ב-יאח"ה בעברו, שעם סיום שירותו במשטרת ישראל ביקש לשלב בין עולם החקירות לעולם ראיית החשבון.
השילוב בין השניים הביא את ברלב להתמקד בתחום הביקורתית החקירתית. יהודה למעשה ייסד את תחום הביקורת החקירתית, אשר זכתה להכרה פורמאלית במהלך השנים. 

תחומי הפעילות

עד היום ולאורך שנות פעילותו, עוסק המשרד אך ורק בתחום. הביקורת החקירתית מוגדרת כ: מניעה, איתור וכימות של מעשי הונאה, הלבנות הון, כספי טרור ושחיתות. היום, 30 שנה אחרי, התחום הפך להיות חלק אינטגרלי ממקצוע ראיית החשבון, והביקורת החקירתית מוכרת הלכה למעשה הן על ידי האקדמיה, הן על ידי בתי המשפט והן על ידי הרשויות.
שירותי המשרד בתחום הביקורת החקירתית משולבים גם בסייבר כלכלי, תיקי משפחה וגירושין, הערכות שווי ומתן חוות דעת לבתי המשפט.

הגדול בתחומו בישראל

משרד ברלב ושות' הינו המשרד הגדול בישראל בתחום הביקורת החקירתית ונחשב לאחד מהמובילים והנחשבים בעולם. במשרד מועסקים כ-30 עובדים, כאשר הצוות כולל רואי חשבון יוצאי יחידות אכיפה שונות, בעלי מקצועות בתחום הסייבר, הביקורת הפנימית, ניהול סיכונים ומשפטנים.
שירותי המשרד ניתנים ללקוחות בארץ ובחו"ל, בין היתר לעורכי דין, רואי חשבון, מנהלי כספים, דירקטוריונים, מבקרים פנימיים (לרבות במשרדים ממשלתיים ורשויות ממשלתיות בארץ ובעולם), חברות ציבוריות ופרטיות, בתי המשפט, גופים ציבוריים, קיבוצים ומושבים, אנשי ציבור, פוליטיקאים בכירים, ואנשים פרטיים.

טיפול בפרשות כלכליות וחברתיות בולטות

לאורך השנים טיפל המשרד במאות רבות של אירועי הונאה בארץ ובעולם. למעשה, רוב ההונאות הגדולות במשק הישראלי עברו תחת ידי צוות המשרד. מהמפורסמות בפרשיות הרבות בהן טיפל המשרד - חקירת פרשת "הבנק למסחר" (מעילתה של עובדת הבנק דאז אתי אלון).
פרשה בולטת נוספת בה טיפל המשרד היא איתור והשבת נכסי נספי שואה בתחילת שנות האלפיים. המשרד הוביל את החקירה עבור ועדת החקירה של הכנסת ובהמשך עבור החברה הממשלתית לאיתור והשבה של נכסי נספי שואה. תוצר החקירה היה השבה של עשרות מיליוני שקלים לניצולי שואה ויורשיהם. פרשות נוספות בהן עסק המשרד הן פרשת ההונאה בחברת הנדל"ן "חפציבה", פרשת המעילה בחברת התקשורת "yes" ופרשת ההונאה בקיבוץ שפיים. כמו כן, בצע המשרד עשרות רבות של תיקי ביקורת חקירתית מחוץ לישראל, כולל עבור ממשלות ברחבי העולם.

הנהלת החברה

יהודה ברלב, שותף מנהל ומייסד – יהודה, מייסד המשרד, נחשב לאחת מהדמויות המובילות בעולם בביקורת חקירתית. יהודה פעל ביחידות אכיפה שונות בישראל, בניהול ביקורות חקירתיות רחבות היקף בארץ ובעולם של עבירות צווארון לבן ומניעת שחיתות ברמה לאומית (מחוץ לישראל) וסכסוכים אזרחיים. יהודה מרצה באקדמיה וכן בכנסים בינלאומיים ובישראל בתחומי הביקורת החקירתית, פשיעה כלכלית, שחיתות, הלבנת הון וכספי טרור. כמו כן, חיבר את הספר "יסודות הביקורת החקירתית" ופרסם עשרות מאמרים בתחום.

יניב בוכניק, שותף מנהל – שירת כחוקר פלילי ביחידת מצ"ח ומשמש כיום (בשירות מילואים) כיועץ לחקירת הונאות ועבירות כלכליות ביחידה הארצית לחקירות הונאה של מצ"ח. בוכניק מנהל במשרד את היחידה העוסקת בנושאי משפחה וגירושין.
ליחידה ניסיון רב במתן ייעוץ חשבונאי חקירתי במסגרת הליכי גירושין ובטיפול בעשרות תיקים בתחום, כולל מינוי כמומחים מטעם בתי המשפט לענייני משפחה ומטעם בתי הדין הרבניים. בהשכלתו הוא רואה חשבון, בעל תואר ראשון במינהל עסקים במסלול האקדמי של המכללה למנהל ובעל תואר שני (LL.M) מוסמך במשפטים, אוניברסיטת בר אילן.
יניב משמש כמרצה בקורסים וסמינריונים בביקורת חקירתית, במסגרת לימודי חשבונאות במספר מוסדות אקדמיים.

יום טוב בילו, שותף/מנהל סניף חיפה והצפון – בילו משמש כמנהל סניף חיפה של המשרד. בעברו שירת כחוקר פלילי ביחידת מצ"ח ובהמשך במסגרת שירות מילואים.
טרם הצטרפותו למשרד "ברלב", היה שותף במשרד רואי חשבון ועסק גם כחוקר פרטי עם התמחות בחקירות הונאות חברות ביטוח. בהשכלתו בילו הוא רואה חשבון ובעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת חיפה.
לרו"ח בילו ניסיון רב גם בתחומי הביקורת הפנימית והוא משמש כמבקר פנים בתאגידי מים, עמותות וחברות ציבוריות.

מבנה המשרד

המשרד המרכזי נמצא בבני ברק ופועל בשני תחומי פעילות עיקריים:
ביקורת חקירתית קלאסית
עליה אמון רו"ח יהודה ברלב ותחתיו פועלים צוותי ביקורת חקירתית הכוללים לרוב רואה חשבון בעל התמחות וניסיון בתחום החקירות.

בתחומי משפחה וגירושין
תחום עליו אמון יניב בוכניק וצוותי העובדים תחתיו. המשרד בעל מוניטין רב בתחום זה והוא מקבל מינויים מבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים לצורך מתן חוות דעת, איזון זכויות, הערכת שווי נכסים, איתור נכסים, ועוד. כאמור, למשרד סניף בעיר חיפה שם ניתנים כלל שירותי המשרד באזור הצפון.

רגישות וזהירות

נוכח העובדה כי לביקורת החקירתית אין למעשה מתודולוגיה כתובה ולכל תיק יש מטרות ואינטרסים שונים מצד הלקוחות, המשרד מתבסס על הניסיון הרב אותו רכש לאורך השנים, כמו גם הידע המצטבר של עובדי המשרד.
צוותי המשרד עושים שימוש בכלים אלו תוך שהם מטפלים בכל תיק ברגישות ובזהירות מירביים, על מנת לא לפגוע בשמם הטוב של אנשים שלא לצורך.

חזון המשרד

המשרד חרט על דגלו להעביר את הידע אותו צבר בתחום לדורות הבאים של רואי החשבון, כאשר יהודה ברלב ויניב בוכניק משמשים כמרצים מבוקשים בתחום, במסגרת מוסדות אקדמיים רבים - באוניברסיטאות ומכללות. הקורס מועבר הן לתלמידי ראיית חשבון והן לתלמידי מקצועות כלכליים אחרים ולגופי ביקורת ואכיפה.

 

בנוסף אולי יעניין אותך