הורן ושות' משרד עורכי דין

היי-טק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני ושוק ההון

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: היי-טק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני ושוק ההון
כתובת: רח' ויצמן 2, בית אמות השקעות קומה 24, תל אביב 6423902
טלפון: 03-6378200
פקס: 03-6378201
דוא"ל: office@hornlaw.co.il
אתר החברה: http://www.hornlaw.co.il
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יובל הורן, הורן ושות' משרד עורכי דין

  יובל הורן

  שותף מייסד

  הורן ושות' משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  יובל הורן

שותפים

  קרן קניר
  רועי ריבון
  אוהד ממן
  אורלי שטרנפלד
  פז אברכהן
אייקון אודות

אודות הורן ושות' משרד עורכי דין

הורן ושות' הינו משרד הבוטיק המוביל בישראל בתחום ההיי-טק ומדעי החיים, והוא ייחודי בהיותו פרקטיקה בלעדית בתחום זה. מייסד המשרד, יובל הורן, הוכר על ידי הדירוג הבינלאומי "Who's Who of Life Sciences Lawyers", כאחד מחמשת עורכי הדין המובילים בעולם בעסקאות בתחום מדעי החיים בשנים 2013 ו-2015 וכ-Global Thought Leader ב-2018 ו-2019. הורן ושות' מתמחה בייצוג לקוחות בכל ההיבטים של פעילותם, לרבות ובעיקר עסקאות הנוגעות לטכנולוגיות וזכויות קניין רוחני, היבטי ממשל תאגידי ומימון, וכן הסכמים מסחריים על סוגיהם.

המשרד הוקם בספטמבר 2009 וידוע בזכות ייעוץ ופתרונות חדשניים לסוגיות ועסקאות מורכבות בעולם המשפט והטכנולוגיה. מאז 1993, יובל ועורכי הדין במשרד ייצגו מייסדים, חברות ומשקיעים רבים בעסקאות שערכו במגזרי מדעי החיים והטכנולוגיה. בין הדוגמאות העדכניות נכללים ייצוג Anima Biotech בעסקת פיתוח בשווי מעל מיליארד דולר; ייצוג INX בהגשה ל SEC של התשקיף הראשון להנפקת נכסי בלוקצ'יין; ייצוג של cCAM Biotherapeutics Ltd. במכירה ל-Merck & Co. Inc, בתמורה ל-605 מיליון דולר; ייצוגה של .Taboola.com Ltd בסבב גיוס מימון פרטי מהגדולים ביותר של חברה ישראלית (מעל 130 מיליון דולר) והקמת קרן ההון סיכון Pontifax V, בניהול Pontifax Venture Capital Group, קרן ההשקעות הבולטת ביותר בישראל בתחום מדעי החיים.

הורן ושות' הינו הנציג הישראלי ב-(Biolegis (www.biolegis.com, רשת אירופאית של משרדי עורכי-דין מובילים המתמחים בייצוג חברות ביוטכנולוגיה ומכשור רפואי. עורכי הדין במשרד זכו בהכרה מצד דירוגים בינלאומיים מובילים ועל ידי קולגות כמומחים בדיני חברות, קניין רוחני ועסקאות בתחום הטכנולוגיה, והם מוזמנים באופן תדיר להרצות ולכתוב על תחומים אלו. משרדנו דורג בקבוצת האיכות הגבוהה ביותר בתחומי הבריאות ומדעי החיים על ידי הדירוג הבינלאומי Legal 500 שציין כי: "המשרד פועל ברמה הגבוהה ביותר של תחום מדעי החיים זה מעל ל-20 שנה". יובל הוכר כמומחה בתחום מדעי החיים על ידי "Who's Who of Life Sciences Lawyers", בשנים 2008 עד 2019 וכן כמומחה בתחומי מדעי החיים בקבוצת האיכות הגבוהה ביותר על ידי Legal 500.

המשרד מדורג בעקביות על ידי מגזין IAM כאחד מבין חמשת המשרדים המומלצים ביותר בתחום עסקאות קניין רוחני: "רוחב הידיעה והעיסוק של הורן ושות' משמעה כי המשרד יכול לשרת מגוון רחב של לקוחות בעוד עומק המומחיות של כל עו"ד במשרד עדיין מבטיחה איכות".
עו"ד יובל הורן דורג כאחד משלושת עו"ד "המומלצים ביותר" בישראל לעסקאות קניין רוחני. מאז 2008 הוא חבר ויועץ משפטי ב-Institutional Review Board של המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא - תל השומר. ב- 2016-2017 כיהן יובל כיו"ר משותף (והישראלי הראשון) של ועדת דיני טכנולוגיה של ה- International Bar Association) IBA). כיום הינו יו"ר משותף של שני כנסים מובילים של הארגון - IBA Annual World Life Sciences Conference וכן IBA Annual M&A in the Tech Sector Conference.

תאגידים

להורן ושות' ניסיון נרחב בייצוג חברות ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, תוכנה, תקשורת וקלינטק. עורכי הדין בהורן ושות' השתתפו במהלך עשרים וחמש השנים האחרונות בעסקאות רבות בהן לקחו חלק חברות ממגזרים אלו, כשהם מייצגים חברות, מייסדים, מוסדות אקדמיים וקרנות השקעה. המשרד מספק שירותים הנוגעים לכל שלבי מעגל החיים של החברה, בישראל, ארה"ב ואירופה.
המשרד מייעץ לחברות פרטיות וציבוריות, ישראליות וזרות, בכל היבטי הפעילות שלהן מהקמתן, בכלל זאת פעילות שוטפת ותכנון, ניהול מו"מ וניסוח עסקאות מסחריות ואסטרטגיות. בין לקוחות המשרד נכללות חברות בכל הגדלים, מחברות חממה שבסיסן בישראל ועד חברות רב לאומיות המנהלות עסקים בישראל. 

עסקאות קניין רוחני

עם הבנה מעמיקה בצרכים ובמורכבות הייחודית של חברות מבוססות טכנולוגיה, המשרד מייצג לקוחות בכל ההיבטים של עסקאות הטכנולוגיה האסטרטגיות שלהם. המשרד נחשב כמוביל בייצוג חברות תכנה המפתחות מערכות בינה מלאכותית בתחומי הרפואה.
בין העסקאות שנערכו לאחרונה, נכללת ייצוג Anima Biotech בעסקת פיתוח בשווי מעל מיליארד דולר ועשרות הסכמים עם חברות מסחור טכנולוגיה של מוסדות אקדמיים מובילים בעולם והסכם הרישיון ומתן השירותים בין Zebra Medical Vision Ltd ל-Intermountain Health. 

מיזוגים ורכישות

למשרד ניסיון משמעותי בייצוג רוכשים וחברות מטרה בעסקאות מיזוג ורכישה של חברות פרטיות וציבוריות, לרבות מעורבות וייעוץ במיזוגים הפוכים, מיזוגים אל תוך חברות מטרה ציבוריות, רכישת נכסים ומניות. בין הדוגמאות מהעת האחרונה נכלל הייצוג של חברת IOptima Ltd ובעלי המניות שלה בעסקת שנאמדה בסך של כ-50 מיליון דולר, Eloxx Therapeutics Ltd ובעלי מניותיה בעסקת מיזוג עם Sevion Therapeutics Inc, תוך גיוס 38 מיליון $, ייצוג Terragenic Ltd בעסקת מיזוג עם חברה אוסטרלית ציבורית  Etam וכן ייצוג .Ccam Biotherapeutics Ltd במכירתה ל-.Merck & Co .Inc, וייצוג בעלי מניות ישראליים בעסקאות מיזוג ומכירת אחזקות לרוכשים אסטרטגיים. 

רגולציה

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים לחברות בינלאומיות וישראליות בנוגע ליחסיהן עם רשות החדשנות במשרד הכלכלה הישראלי, ועוזרים בבניית עסקאות טכנולוגיות הן בישראל והן בעסקאות בינלאומיות, כדי להתאימן כראוי לדרישות החוק. המשרד ייעץ למספר חברות רב לאומיות ביחס להתאגדות והקמת עסקים בישראל, כמו גם ביחסיהן עם רשויות הממשל השונות. המשרד מייעץ באופן תדיר בקשר לרגולציה בתחום הביוטכנולוגיה וכן בקשר לחקיקה נגד שחיתות. הורן ושות' הוא הנציג הישראלי ב-TRACE, ארגון בינלאומי של פירמות עורכי דין המתמחות ברגולציה של התקשרויות עם גופים ממשלתיים וחקיקה נגד שחיתות (www.traceinternational.org).

ניירות ערך

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים ללקוחות ישראליים ובינלאומיים בנוגע למגוון המלא של עסקאות המימון התאגידי שלהן. למשרד ניסיון ייחודי ברישום והנפקת מניות של חברות טכנולוגיה בבורסות בארה"ב וישראל, לרבות הנפקות ראשונות לציבור, הנפקות נכסי בלוקצ'יין (ICO), הנפקות המשך והנפקות פרטיות. כמו כן המשרד מייעץ לחברי דירקטוריון והנהלה של חברות ציבוריות בקשר עם היבטי ממשל תאגידית פעילות שוטפת דרישות דיווח ומגבלות חוקיות. עסקאות מייצגות מהעת האחרונה כוללות יזום וייצוג כעורכי דין ישראלים בהגשה הראשונה של תשקיף הצעה לציבור של נכסי בלוקצ'יין ל SEC, ייצוג כעורכי הדין הישראלים של פרוטליקס ביותרפיוטיקס, אינק. (NYSE: PLX) בהסכם להחלפת אג”ח החברה בשווי 54.1 מיליון דולר, ובעסקת מימון בדרך של הצעה פרטית של אג”ח החברה בשווי 22.5 מיליון דולר, ייצוגה של וסקולר ביוג'ניקס בע"מ (Nasdaq VBLT) בסדרת גיוסי הון בנאסדק בסך כולל של מעל 60 מיליון דולר, וייצוג שתי חברות ציבוריות ישראליות בהליכי הצעה לציבור בנאסדק.

הון סיכון

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים לחברות, מייסדים, חממות טכנולוגיות במימון ממשלתי, משקיעים פרטיים וקרנות הון סיכון בנוגע למגוון המלא של עסקאות המימון שלהם, לרבות מימון seed, גיוסי הון סיכון, הלוואות הון סיכון, עסקאות עם שותפים אסטרטגיים ומיזוגים ורכישות. ההיכרות הקרובה של המשרד הן עם צרכי ומגבלות החברות והן עם צרכי ומגבלות המשקיעים, מאפשרת לנו לספק לעסקאות מומחיות ונקודת מבט ייחודיות. המשרד היה מעורב בהקמה של קרנות הון סיכון ומייעץ באופן שוטף בקשר ליחסים בין השותפים והמשקיעים השונים בקרן. אנו מייצגים קרנות השקעה בהשקעות חדשות בחברות ומייעצים בקשר להמשך היחסים עם חברות פורטופוליו. ב-2015 המשרד טיפל בהקמת קרן Pontifax IV, ב- 2018 טיפל בהקמת קרן Pontifax V וב-2019 בהקמת שתי קרנות נוספות מקבוצת פונטיפקס, וכן מייעץ מזה שנים לקרן Impact First Investments.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • מהנדסים אזרחיים צעירים? חובת ההוכחה היא עליכם

  מהם האתגרים העומדים בפני מהנדסים אזרחיים צעירים. ניסינו לבחון את נקודת המבט של ספיר נעמן, מהנדסת אזרחית צעירה בעלת כשנתיים ניסיון, לבין נקודת המבט של עמי פורן, מנכ"ל משותף בחברת פורן שרים ומהנדס אזרחי בעל ותק של מעל ל - 20 שנות ניסיון בתחום

  מהנדסים אזרחיים צעירים? חובת ההוכחה היא עליכם

 • זכויות עובדים ומעסיקים– לקראת סגר שני בחגים מה חשוב לדעת?

  הסגר השני הינו עובדה מוגמרת ובמסגרתו יוצאו שוב אלפי עובדים לחל"ת והפעם גם יפוטרו אלפים. למה זכאי עובד שיוצא בפעם השנייה לחל"ת? מה קורה עם החל"ת מגיע במקביל לחופשה מרוכזת של החגים? מהן זכויות עובד שכבר לא ישוב למקום עבודתו ויפוטר? שאלות ותשובות

  זכויות עובדים ומעסיקים– לקראת סגר שני בחגים מה חשוב לדעת?

 • NIMBY: המלחמה החמקמקה של הרשויות במפעלי התעשייה

  אחד הסימפוטמים של נימב"י כנגד מפעלי תעשייה הוא "צרות המגיעות בצרורות". כיצד לזהות האם זו פעולה מכוונת של הרשות המקומית?

  NIMBY: המלחמה החמקמקה של הרשויות במפעלי התעשייה

 • גל התביעות לפיצויים בגין נזקי גוף בגין נגיף הקורונה הצפוי להגיע בשבועות הקרובים

  הבעיות הרפואיות של נפגעי הקורונה לא מסתיימות עם החלמתם מהמחלה. חלקם הגדול ממשיך לסבול מתסמיני פוסט קורונה – מצב שעשוי לזכות אותם בפיצוי כספי

  גל התביעות לפיצויים בגין נזקי גוף בגין נגיף הקורונה הצפוי להגיע בשבועות הקרובים