הורן ושות' משרד עורכי דין

היי-טק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני ושוק ההון

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2009
תחום: היי-טק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני ושוק ההון
כתובת: רח' ויצמן 2, בית אמות השקעות קומה 24, תל אביב 6423902
טלפון: 03-6378200
פקס: 03-6378201
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.hornlaw.co.il
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יובל הורן

  יובל הורן

  שותף מייסד

  הורן ושות' משרד עורכי דין

  עוד על יובל הורן

  יובל הורן

שותפים

  קרן קניר
  רועי ריבון
  אוהד ממן
  אורלי שטרנפלד
  פז אברכהן
אייקון אודות

אודות הורן ושות' משרד עורכי דין

הורן ושות' הינו משרד הבוטיק המוביל בישראל בתחום ההיי-טק ומדעי החיים, והוא ייחודי בהיותו פרקטיקה בלעדית בתחום זה. מייסד המשרד, יובל הורן, הוכר על ידי הדירוג הבינלאומי "Who's Who of Life Sciences Lawyers", כאחד מחמשת עורכי הדין המובילים בעולם בעסקאות בתחום מדעי החיים בשנים 2013 ו-2015 וכ-Global Thought Leader ב-2018, ב- 2019 וב- 2020.

הורן ושות' מתמחה בייצוג לקוחות בכל ההיבטים של פעילותם, לרבות ובעיקר עסקאות הנוגעות לטכנולוגיות וזכויות קניין רוחני, היבטי ממשל תאגידי ומימון, וכן הסכמים מסחריים על סוגיהם. המשרד הוקם בספטמבר 2009 וידוע בזכות ייעוץ ופתרונות חדשניים לסוגיות ועסקאות מורכבות בעולם המשפט והטכנולוגיה. מאז 1993, אנו מייצגים מייסדים, חברות ומשקיעים רבים בעסקאות שערכו במגזרי מדעי החיים והטכנולוגיה. בין הדוגמאות העדכניות נכללים ייצוג Anima Biotech בעסקת פיתוח בשווי מעל מיליארד דולר; ייצוג INX בהגשה ל SEC של התשקיף הראשון להנפקת נכסי בלוקצ'יין; ייצוג של cCAM Biotherapeutics Ltd. במכירה ל-Merck & Co. Inc, בתמורה ל-605 מיליון דולר; ייצוגה של .Taboola.com Ltd בסבב גיוס מימון פרטי מהגדולים ביותר של חברה ישראלית (מעל 130 מיליון דולר) הקמת קרן ההון סיכון Pontifax 6, בניהול Pontifax Venture Capital Group, קרן ההשקעות הבולטת ביותר בישראל בתחום מדעי החיים, וייצוג Diagnostic Robotics בהסכמים האסטרטגיים שלה (כולל משרד הבריאות). הורן ושות' הינו הנציג הישראלי ב-(Biolegis (www.biolegis.com, רשת אירופאית של משרדי עורכי-דין מובילים המתמחים בייצוג חברות ביוטכנולוגיה ומכשור רפואי. עורכי הדין במשרד זכו בהכרה מצד דירוגים בינלאומיים מובילים ועל ידי קולגות כמומחים בדיני חברות, קניין רוחני ועסקאות בתחום הטכנולוגיה, והם מוזמנים באופן תדיר להרצות ולכתוב על תחומים אלו. משרדנו דורג בקבוצת האיכות הגבוהה ביותר בתחומי הבריאות ומדעי החיים על ידי הדירוג הבינלאומי Legal 500 שציין כי: "המשרד פועל ברמה הגבוהה ביותר של תחום מדעי החיים זה מעל ל-20 שנה". יובל הוכר כמומחה בתחום מדעי החיים על ידי "Who's Who of Life Sciences Lawyers", בשנים 2008 עד 2020 וכן כמומחה בתחומי מדעי החיים בקבוצת האיכות הגבוהה ביותר על ידי Legal 500. המשרד מדורג בעקביות על ידי מגזין IAM כאחד מבין חמשת המשרדים המומלצים ביותר בתחום עסקאות קניין רוחני: "רוחב הידיעה והעיסוק של הורן ושות' משמעה כי המשרד יכול לשרת מגוון רחב של לקוחות בעוד עומק המומחיות של כל עו"ד במשרד עדיין מבטיחה איכות". משרדנו הוא אחד מ-2 משרדים בלבד שבהם דורגו 3 עורכי דין כמובילים בתחום. עו"ד יובל הורן דורג כאחד משלושת עו"ד "המומלצים ביותר" בישראל לעסקאות קניין רוחני. מאז 2008 הוא חבר ויועץ משפטי ב-Institutional Review Board של המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא - תל השומר. ב- 2016-2017 כיהן יובל כיו"ר משותף (והישראלי הראשון) של ועדת דיני טכנולוגיה של ה- International Bar Association) IBA). כיום הינו יו"ר משותף של שני כנסים מובילים של הארגון IBA Annual World Life Sciences Conference וכן IBA Annual M&A in the Tech Sector Conference.

תאגידים

להורן ושות' ניסיון נרחב בייצוג חברות ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, תוכנה, תקשורת וקלינטק. עורכי הדין בהורן ושות' השתתפו במהלך 25 השנים האחרונות בעסקאות רבות בהן לקחו חלק חברות ממגזרים אלו, כשהם מייצגים חברות, מייסדים, מוסדות אקדמיים וקרנות השקעה. המשרד מספק שירותים הנוגעים לכל שלבי מעגל החיים של החברה, בישראל, ארה"ב ואירופה.

המשרד מייעץ לחברות פרטיות וציבוריות, ישראליות וזרות, בכל היבטי הפעילות שלהן מהקמתן, בכלל זאת פעילות שוטפת ותכנון, ניהול מו"מ וניסוח עסקאות מסחריות ואסטרטגיות. בין לקוחות המשרד נכללות חברות בכל הגדלים, מחברות חממה שבסיסן בישראל ועד חברות רב לאומיות המנהלות עסקים בישראל.

עסקאות קניין רוחני

עם הבנה מעמיקה בצרכים ובמורכבות הייחודית של חברות מבוססות טכנולוגיה, המשרד מייצג לקוחות בכל ההיבטים של עסקאות הטכנולוגיה האסטרטגיות שלהם. המשרד נחשב כמוביל בייצוג חברות תכנה המפתחות מערכות בינה מלאכותית בתחומי הרפואה.

לקוחותינו כוללים את, Diagnostic Robotics, Pixcell Medical, Medaware, Scopiolabs Zebra ועוד רבים אחרים.

מיזוגים ורכישות

למשרד ניסיון משמעותי בייצוג רוכשים וחברות מטרה בעסקאות מיזוג ורכישה של חברות פרטיות וציבוריות, לרבות מעורבות וייעוץ במיזוגים הפוכים, מיזוגים אל תוך חברות מטרה ציבוריות, רכישת נכסים ומניות. בין הדוגמאות מהעת האחרונה נכלל הייצוג של Pixcell בהסכם שינוי השליטה עם ,Soulbrain Cellet Biotherapeutics, ייצוג  IOptima Ltd ובעלי המניות שלה בעסקה שנאמדה בסך של כ-50 מיליון דולר, Eloxx Therapeutics Ltd ובעלי מניותיה בעסקת מיזוג עם Sevion Therapeutics Inc, תוך גיוס 38 מיליון $, וכן ייצוג .Ccam Biotherapeutics Ltd במכירתה ל-.Merck & Co .Inc, וייצוג בעלי מניות ישראליים בעסקאות מיזוג ומכירת אחזקות לרוכשים אסטרטגיים.

רגולציה

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים לחברות בינלאומיות וישראליות בנוגע ליחסיהן עם רשות החדשנות במשרד הכלכלה הישראלי, ועוזרים בבניית עסקאות טכנולוגיות הן בישראל והן בעסקאות בינלאומיות, כדי להתאימן כראוי לדרישות החוק. המשרד ייעץ למספר חברות רב לאומיות ביחס להתאגדות והקמת עסקים בישראל, כמו גם ביחסיהן עם רשויות הממשל השונות. המשרד מייעץ באופן תדיר בקשר לרגולציה בתחום הביוטכנולוגיה וכן בקשר לחקיקה נגד שחיתות. הורן ושות' הוא הנציג הישראלי ב-TRACE, ארגון בינלאומי של פירמות עורכי דין המתמחות ברגולציה של התקשרויות עם גופים ממשלתיים וחקיקה נגד שחיתות (www.traceinternational.org).

ניירות ערך

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים ללקוחות ישראליים ובינלאומיים בנוגע למגוון המלא של עסקאות המימון התאגידי שלהן. למשרד ניסיון ייחודי ברישום והנפקת מניות של חברות טכנולוגיה בבורסות בארה"ב וישראל, לרבות הנפקות ראשונות לציבור, הנפקות נכסי בלוקצ'יין (ICO), הנפקות המשך והנפקות פרטיות. כמו כן המשרד מייעץ לחברי דירקטוריון והנהלה של חברות ציבוריות בקשר עם היבטי ממשל תאגידי, פעילות שוטפת, דרישות דיווח ומגבלות חוקיות. עסקאות מייצגות מהעת האחרונה כוללות יזום וייצוג כעורכי דין ישראלים בהגשה הראשונה של תשקיף הצעה לציבור של נכסי בלוקצ'יין ל SEC (INX), ייצוג כעורכי הדין הישראלים של פרוטליקס ביותרפיוטיקס, אינק. (NYSE: PLX) בהסכם להחלפת אג”ח החברה בשווי 54.1 מיליון דולר, ובעסקת מימון בדרך של הצעה פרטית של אג”ח החברה בשווי 22.5 מיליון דולר, ייצוגה של וסקולר ביוג'ניקס בע"מ (Nasdaq VBLT) בסדרת גיוסי הון בנאסדק בסך כולל של מעל 80 מיליון דולר, ייצוג שתי חברות ציבוריות ישראליות בהליכי הצעה לציבור בנאסדק וייצוג Savoreat בהנפקה בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

הון סיכון

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים לחברות, מייסדים, חממות טכנולוגיות במימון ממשלתי, משקיעים פרטיים וקרנות הון סיכון בנוגע למגוון המלא של עסקאות המימון שלהם, לרבות מימון seed, גיוסי הון סיכון, הלוואות הון סיכון, עסקאות עם שותפים אסטרטגיים ומיזוגים ורכישות. ההיכרות הקרובה של המשרד הן עם צרכי ומגבלות החברות והן עם צרכי ומגבלות המשקיעים, מאפשרת לנו לספק לעסקאות מומחיות ונקודת מבט ייחודיות. המשרד היה מעורב בהקמה של קרנות הון סיכון ומייעץ באופן שוטף בקשר ליחסים בין השותפים והמשקיעים השונים בקרן. אנו מייצגים קרנות השקעה בהשקעות חדשות בחברות ומייעצים בקשר להמשך היחסים עם חברות פורטפוליו. ב-2021 המשרד טיפל בהקמת קרן Pontifax 6, ב-2019 בהקמת שתי קרנות נוספות מקבוצת פונטיפקס, ב- 2018 הקמנו את Pontifax 5 וכן מייעץ מזה שנים לקרן Impact First Investment.

בנוסף אולי יעניין אותך