הורן ושות' משרד עורכי דין

היי-טק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני ושוק ההון

אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2009
תחום: היי-טק, מיזוגים ורכישות, קניין רוחני ושוק ההון
כתובת: רח' ויצמן 2, בית אמות השקעות קומה 24, תל אביב 6423902
טלפון: 03-6378200
פקס: 03-6378201
דוא"ל: office@hornlaw.co.il
אתר החברה: http://www.hornlaw.co.il
Linkedin: לחץ לצפייה
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יובל הורן, הורן ושות' משרד עורכי דין

  יובל הורן

  שותף מייסד

  הורן ושות' משרד עורכי דין

  לפרופיל המלא

  יובל הורן

שותפים

  קרן קניר
  רועי ריבון
  אוהד ממן
  אורלי שטרנפלד
  פז אברכהן
אייקון אודות

אודות הורן ושות' משרד עורכי דין

 הורן ושות' הינו משרד הבוטיק המוביל בתחום ההיי-טק ומדעי החיים, והוא ייחודי בהיותו פרקטיקה בלעדית בתחום זה. מייסד המשרד, יובל הורן, הוכר על ידי הדירוג הבינלאומי "Who's who of Life Sciences Lawyers", כאחד מחמשת עורכי הדין המובילים בעולם בעסקאות בתחום מדעי החיים בשנת 2013, ב-2015 וב- 2018. הורן ושות' מתמחה בייצוג לקוחות בכל ההיבטים של פעילותם, לרבות ובעיקר עסקאות הנוגעות לטכנולוגיות וזכויות קניין רוחני, היבטי ממשל תאגידי ומימון, וכן הסכמים מסחריים על סוגיהם. משרד הורן ושות' הוקם בספטמבר 2009 והוא בעל מוניטין מיוחד בהתאמה אישית של פתרונות ומבנים חדשניים בעסקאות ומצבים מורכבים. מאז 1993 יובל ועורכי הדין במשרד ייצגו מייסדים, חברות ומשקיעים רבים בעסקאות שערכו במגזרי מדעי החיים והטכנולוגיה. בין הדוגמאות העדכניות נכללים הייצוג של Biotherapeutics Ltd. Ccam במכירה ל- .Merck & Co. Inc, בעסקה מבוססת המזומנים הגדולה ביותר בשנת 2015 בתחום מדעי החיים בישראל; ייצוגה של .Taboola.com Ltd בסבב גיוס המימון הפרטי הגדול ביותר של חברה ישראלית (מעל 130 מיליון דולר); הקמת קרן ההון סיכון Pontifax V, הקרן החמישית של Pontifax Venture Capital Group, קרן ההשקעות הבולטת ביותר בישראל בתחום מדעי החיים ויצוג INX בהגשה ל SEC של התשקיף הראשון להנפקת נכסי בלוקצ'יין.
הורן ושות' הינו הנציג הישראלי ב-Biolegis
(www.biolegis.com), רשת אירופאית של משרדי עורכי-דין מובילים המתמחים בייצוג חברות ביוטכנולוגיה ומכשור רפואי. עורכי הדין במשרד זכו בהכרה מצד דירוגים בינלאומיים מובילים ועל ידי קולגות כמומחים בדיני חברות, קניין רוחני ועסקאות בתחום הטכנולוגיה, והם מוזמנים באופן תדיר להרצות ולכתוב על תחומים אלו. משרדנו דורג בקבוצת האיכות הגבוהה ביותר בתחומי הבריאות ומדעי החיים על ידי הדירוג הבינלאומי Legal 500 שציין כי: "המשרד פועל ברמה הגבוהה של תחום מדעי החיים זה מעל ל-20 שנה". יובל הוכר כמומחה בתחום מדעי החיים על ידי "Who's Who of Life Sciences Lawyers", בשנים 2008 עד 2018 וכן כמומחה בתחומי מדעי החיים בקבוצת האיכות הגבוהה ביותר על ידי Legal 500. מאז 2008 הוא חבר ויועץ משפטי ב-Institutional Review Board של המרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא - תל השומר. ב- 2016-2017 כיהן יובל כיו"ר משותף (והישראלי הראשון) של ועדת דיני טכנולוגיה של ה-International Bar Association (IBA), כיום הינו חבר בוועד המנהל של ה- IBA Annual Life Sciences Conference וכן יו"ר משותף של ה- IBA Annual M&A in the Tech Sector Conference יובל הוא המחבר של הפרק הישראלי בספר "Retention of Title" (IBA, 2016).

תאגידים

להורן ושות' ניסיון נרחב בייצוג חברות ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, תוכנה, תקשורת וקלינטק. עורכי הדין בהורן ושות' השתתפו במהלך עשרים וחמש השנים האחרונות בעסקאות רבות בהן לקחו חלק חברות ממגזרים אלו, כשהם מייצגים חברות, מייסדים, מוסדות אקדמיים וקרנות. המשרד מספק שרותים הנוגעים לכל שלבי מעגל החיים של החברה, בישראל, ארה"ב ואירופה.
המשרד מייעץ לחברות פרטיות וציבוריות, ישראליות וזרות, בכל היבטי הפעילות שלהן מהקמתן, בכלל זאת פעילות שוטפת ותכנון, ניהול מו"מ וניסוח עסקאות מסחריות ואסטרטגיות. בין לקוחות המשרד נכללות חברות בכל הגדלים, מחברות חממה שבסיסן בישראל ועד חברות רב לאומיות המנהלות עסקים בישראל.

עסקאות קניין רוחני

להורן ושות' התמחות ייחודית בתחומי מדעי החיים, מכשור רפואי, אינטרנט, תוכנה, תקשורת וקלינטק. לאחרונה נבחר המשרד על ידי הדירוג הבינלאומי IAM כאחד משלושת המשרדים המומלצים ביותר בישראל בתחום הרישוי תוך תיאור המשרד כך:
"Horn & Co is “a great office for licensing”…the group shines at the commercialization of innovative technologies… Hotly tipped for his business acumen, Yuval Horn is a consummate dealmaker".
עם הבנה מעמיקה בצרכים ובמורכבויות הייחודיות של חברות מבוססות טכנולוגיה, המשרד מייצג לקוחות בכל ההיבטים של העסקאות האסטרטגיות.
בין העסקאות שנערכו לאחרונה, עשרות הסכמים עם חברות מסחור טכנולוגיה של מוסדות אקדמיים מובילים בעולם והסכם הרישיון ומתן השרותים בין Zebra Medical Vision Ltd. ל- Intermountain Health.

מיזוגים ורכישות

למשרד ניסיון משמעותי בייצוג רוכשים וחברות מטרה בעסקאות מיזוג ורכישה של חברות פרטיות וציבוריות, לרבות מעורבות וייעוץ במיזוגים הפוכים, מיזוגים אל תוך חברות מטרה ציבוריות, רכישת נכסים ומניות. בין הדוגמאות מהעת האחרונה נכלל הייצוג של Eloxx Therapeutics Ltd ובעלי מניותיה בעסקת מיזוג עם Sevion Therapeutics Inc, תוך גיוס 38 מיליון $, ייצוג Terragenic Ltd בעסקת מיזוג עם חברה אוסטרלית ציבורית  Etam וכן ייצוג .Ccam Biotherapeutics Ltd במכירתה ל-.Merck & Co .Inc וייצוג בעלי מניות ישראליים בעסקאות מיזוג ומכירת אחזקות לרוכשים אסטרטגיים. 

רגולציה

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים לחברות בינלאומיות וישראליות בנוגע ליחסיהן עם רשות החדשנות במשרד הכלכלה הישראלי, ועוזרים בבניית עסקאות טכנולוגיות הן בישראל והן בעסקאות בינלאומיות, כדי להתאימן כראוי לדרישות החוק. המשרד ייעץ למספר חברות רב לאומיות ביחס להתאגדות והקמת עסקים בישראל, כמו גם ביחסיהן עם רשויות הממשל השונות. המשרד מייעץ באופן תדיר בקשר לרגולציה בתחום הביוטכנולוגיה וכן בקשר לחקיקה נגד שחיתות. הורן ושות' הוא הנציג הישראלי ב-TRACE, ארגון בינלאומי של פירמות עורכי דין המתמחות ברגולציה של התקשרויות עם גופים ממשלתיים וחקיקה נגד שחיתות (www.traceinternational.org). 

ניירות ערך

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים ללקוחות ישראליים ובינלאומיים בנוגע למגוון המלא של עסקאות המימון התאגידי שלהן. למשרד ניסיון ייחודי ברישום והנפקת מניות של חברות טכנולוגיה בבורסות בארה"ב וישראל, לרבות הנפקות ראשונות לציבור, הנפקות נכסי בלוקצ'יין (ICO) הנפקות המשך והנפקות פרטיות. כמו כן המשרד מייעץ לחברי דירקטוריון והנהלה של חברות ציבוריות בקשר עם היבטי ממשל תאגידית פעילות שוטפת דרישות דיווח ומגבלות חוקיות. המשרד דורג לאחרונה כמשרד מוביל בתחום שוק ההון על ידי הדירוג הבינלאומי IFLR1000. עסקאות מייצגות מהעת האחרונה כוללות יזום וייצוג כעורכי דין ישראלים בהגשה הראשונה של תשקיף הצעה לציבור של נכסי בלוקצ'יין ל SEC, ייצוג כעורכי הדין הישראלים של פרוטליקס ביותרפיוטיקס, אינק. (NYSE: PLX) בהסכם להחלפת אג”ח החברה בשווי 54.1 מליון דולר, ובעסקת מימון בדרך של הצעה פרטית של אג”ח החברה בשווי 22.5 מליון דולר, ייצוגה של וסקולר ביוג'ניקס בע"מ בסדרת גיוסי הון בנאסדק בסך כולל של מעל 60 מיליון דולר, וייצוג שתי חברות ציבוריות ישראליות בהליכי הצעה לציבור בנאסדק.

הון סיכון

עורכי הדין בהורן ושות' מייעצים לחברות, מייסדים, חממות טכנולוגיות במימון ממשלתי, משקיעים פרטיים וקרנות הון סיכון בנוגע למגוון המלא של עסקאות המימון שלהם, לרבות מימון seed, גיוסי הון סיכון, הלוואות הון סיכון, עסקאות עם שותפים אסטרטגיים ומיזוגים ורכישות. ההיכרות הקרובה של המשרד הן עם צרכי ומגבלות החברות והן עם צרכי ומגבלות המשקיעים, מאפשרת לנו לספק לעסקאות מומחיות ונקודת מבט ייחודיות. המשרד היה מעורב בהקמה של קרנות הון סיכון ומייעץ באופן שוטף בקשר ליחסים בין השותפים והמשקיעים השונים בקרן. אנו מייצגים קרנות השקעה בהשקעות חדשות בחברות ומייעצים בקשר להמשך היחסים עם חברות פורטופוליו. ב-2015 המשרד יעץ בהקמת קרן Pontifax IV, ב- 2018 יעץ בהקמת קרן Pontifax V וכן מייעץ מזה שנים לקרן Impact First Investments. 

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הסדרת פעילות הברוקר–דילר: החוליה החסרה במעטפת ההגנה על המשקיעים

  בעקבות קריסת ברוקרים בתחילת השנה, יזמה רשות ניירות ערך הצעת חוק להסדרת פעילות הברוקר-דילר. ההצעה תגביר את ההגנה על משקיעים ותתרום לעידוד ופיתוח התחום, תוך יצירת הרמוניה חקיקתית בין ישראל לעולם

  הסדרת פעילות הברוקר–דילר: החוליה החסרה במעטפת ההגנה על המשקיעים

 • סביבת העבודה במרחב הלוגיסטי

  מהי החשיבות של עיצוב סביבת עבודה לעובדים? האם מעסיקים מבינים את החשיבות לספק לעובדיהם סביבה ההולמת את חזון החברה?

  סביבת העבודה במרחב הלוגיסטי

 • "תפסת מרובה לא תפסת": מלכודת התמורה לדיירים ומדיניות צמצום הזכויות בפרוייקטי התחדשות עירונית

  הבטחות לחוד ומדיניות לחוד: כללי המשחק השתנו, התחייבות היזמים להגדלת שטח הדירה נתקלת במדיניות ההולכת ומצמצמת זכויות בנייה בועדה המקומית והמחוזית

  "תפסת מרובה לא תפסת": מלכודת התמורה לדיירים ומדיניות צמצום הזכויות בפרוייקטי התחדשות עירונית

 • כיצד יצרה ״פעילים״ WinWin באמצעות בניית צוות שירות לקוחות ייחודי שהגיל הממוצע בו הוא 67?

  אם פתחתם עיתונות כלכלית בשנתיים האחרונות, כנראה שקראתם עשרות כתבות על ״המילניאלס״ - העובדים הצעירים, בני שנות ה-2000 והכישורים הרבים שלהם המחלחלים לשוק העבודה. אך בחברת ההשקעות ״פעילים״ החליטו להסתכל גם על היתרונות של בני הגיל השלישי ולהשתמש בהם כדי ליצור תועלת עצומה לחברה. בדרך, הם גילו שורה של כישורים שרלוונטיים יותר מתמיד למגוון חברות במשק. האם חברות נוספות יכולות ללמוד מזה? נראה שכן

  כיצד יצרה ״פעילים״ WinWin באמצעות בניית צוות שירות לקוחות ייחודי שהגיל הממוצע בו הוא 67?