שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

מיזוגים ורכישות, דיני תאגידים, משפט עסקי בינלאומי, קנאביס רפואי, נדל"ן

אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2011
תחום: מיזוגים ורכישות, דיני תאגידים, משפט עסקי בינלאומי, קנאביס רפואי, נדל"ן
כתובת: מגדל רוגובין תדהר , דרך מנחם בגין, 11, רמת גן
טלפון: 03-6006-200
פקס: 03-6006-201
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sl-adv.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אורן שנקר

  אורן שנקר

  שותף מייסד

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

 • ינון לקס

  ינון לקס

  שותף מייסד

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

  עוד על ינון לקס

  ינון לקס
 • כפיר אלבז

  כפיר אלבז

  שותף

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

 • ענבל בנאי

  ענבל בנאי

  שותפה

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

  עוד על ענבל בנאי

  ענבל בנאי
אייקון אודות

אודות שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

פירמת עורכי הדין שנקר - לקס הינה פירמה מובילה וצומחת העוסקת במיזוגים ורכישות, הון סיכון, דיני תאגידים, משפט עסקי בינלאומי, קנאביס רפואי ונדל"ן. המשרד הוקם בשנת 2011 על ידי עורכי הדין אורן שנקר וינון לקס ומאז הקמתו הוא צומח באופן עקבי. למשרד יש ניסיון עשיר בעסקאות מסוגים שונים בארץ ובחו"ל ומייעץ באופן שוטף לחברות מובילות ומוכרות במשק הישראלי. המשרד מעניק ללקוחותיו מענה מקיף ופתרונות יצירתיים במגוון תחומים ובמגוון רחב של עסקאות מקומיות ובינלאומיות, בדגש על תעשיית ההיי-טק, תעשייה מסורתית ונדל"ן. במרוצת השנים, המשרד קנה לו שם כמי שמסוגל לייצר פתרונות יצירתיים המפשטים את העסקה באופן המאפשר את הוצאתה לפועל תוך זמן קצר, וכל זאת מבלי לוותר על העקרונות וגבולות הגזרה שהוכתבו על ידי הלקוח ותוך שמירה מלאה על האינטרסים שלו. המשרד מאופיין במצוינות, מקצועיות, יצירתיות, זמינות ויחס אישי לכל לקוח.

השותפים

עו"ד אורן שנקר, שותף מייסד - עו"ד שנקר בעל תואר בוגר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1995) ובעל תואר מוסמך במשפטים (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק (1999), שם זכה ב-Walter Gellhorn Prize המוענק לסטודנט שמסיים את התואר ראשון במחזור. לאחר שנתיים במחלקת הליטיגציה של משרד דנציגר קלגסבלד ושות' בישראל, עבר עו"ד שנקר ללמוד בארה"ב ובסיום התואר השני, לאור הישגו יוצא הדופן, התקבל לעבודה בפירמת עורכי הדין Sullivan & Cromwell בניו יורק, המדורגת כאחת משלוש פירמות עורכי הדין המובילות בארה"ב. בתקופת עבודתו בניו יורק היה עו"ד שנקר מעורב בליווי עסקאות מיזוגים ורכישות בהיקפים של מיליארדי דולרים והוא המשיך בפעילות זאת עם חזרתו לישראל כשותף במחלקה המסחרית של משרד דנציגר קלגסבלד ושות'. לאחר פירוק המשרד הוא שימש למספר שנים שותף במשרד עו"ד מוביל, ובשנת 2011 הוא ועו"ד ינון לקס הקימו יחד את משרד שנקר לקס ושות'.

עו"ד ינון לקס, שותף מייסד – עו"ד לקס הוא בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה) (2008) . עו"ד לקס התחיל את דרכו המקצועית כמתמחה של עו"ד שנקר ולאחר מספר שנים של עבודה משותפת עמו במשרד עו"ד מוביל, הקימו יחד את משרד שנקר לקס ושות'. לעו"ד לקס ניסיון רב בתחומי המיזוגים ורכישות, השקעות הון סיכון ומיזמים בינלאומיים. הוא מלווה עסקאות בולטות ומורכבות במשק הישראלי, לרבות בענפי הפיננסים, התעשייה המסורתית, היי-טק ועוד.

עו"ד כפיר אלבז, שותף - עו"ד אלבז הוא בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה) (2012). עו''ד אלבז בעל ניסיון רב במשפט מסחרי, קנביס רפואי, מיזוגים ורכישות ועסקאות נדל"ן. עו"ד אלבז עבד כמתמחה וכעורך דין שכיר במשרד שנקר לקס ושות' מיום הקמתו, והפך לשותף במשרד בתחילת שנת 2018.

עו"ד ענבל בנאי, שותפה - עו"ד בנאי היא בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב (2005) ובעלת ניסיון משפטי בינלאומי רב בכלל, ובהשקעות של קרנות הון סיכון בחברות הזנק בארץ ובחו"ל בפרט. לאחר שעבדה במחלקת הליטיגציה של משרד עו"ד מוביל בישראל ושימשה כיועצת משפטית בחברה ציבורית בינלאומית בחו"ל, עו"ד בנאי הצטרפה למשרד שנקר לקס ושות' בשנת 2016 והפכה לשותפה במשרד בתחילת שנת 2021.

תחומי הפעילות העיקריים

מיזוגים ורכישות – המשרד מייצג באופן שוטף גופים בכירים במשק הפעילים מאוד בעולם המיזוגים והרכישות, ובמהלך השנים קנה לו שם כמשרד מוביל ומקצועי בתחום זה. לשותפי המשרד ניסיון רב בניהול וביצוע עסקאות מגוונות ומורכבות, תוך הפגנת יכולת חשיבה מחוץ לקופסא, התגברות על מכשולים במהלך המשא ומתן, ואחוזי סגירה מרשימים לעסקאות אותן הם מלווים.

הייטק והשקעות הון סיכון – למשרד ניסיון רחב בטיפול בעשרות רבות של עסקאות השקעה בתחום ההיי-טק (הון סיכון) ובליוויו שוטף של חברות היי-טק. המשרד מייצג קרנות הון סיכון אשר פעילות מאוד בישראל, בעיקר בעסקאות השקעה בשלבים מוקדמים של חיי חברות הזנק (סטארט–אפ). המשרד גם מלווה את פעילותן של חברות הזנק ומטפל בהיבטים שונים של פעילותן.

קנאביס רפואי – המשרד נחשב לאחד החלוצים והמובילים בישראל בתחום הקנאביס הרפואי והוא מייצג, בין היתר, את החברה הישראלית תיקון עולם, חברת הקנאביס הרפואי הראשונה בישראל. המשרד מלווה את תיקון עולם מאז שנת 2013 ולקח חלק משמעותי בהקמת מיזמים משותפים עבור תיקון עולם עם שותפים במספר מדינות ברחבי העולם בהם אושרה הפעילות בתחום הקנאביס הרפואי (לרבות ההקמה של הפעילות של תיקון עולם בארה"ב, באוסטרליה ובאירופה, ליווי תיקון עולם במהלך ההנפקה לציבור של החברה הקנדית MedReleaf והמיזוג של MedReleaf לענקית הקנביס הקנדית Aurora). המשרד מעניק ללקוחותיו בתחום זה שירות משפטי מקיף בכל היבטי תחום הקנאביס הרפואי בשוק המקומי והבינלאומי, ומייעץ במגוון סוגי עסקאות בתחום הקנאביס הרפואי כמו גם היבטים רגולטוריים בישראל, ארה"ב, יוון, ומדינות נוספות בעולם.

נדל"ן – למשרד ניסיון רב בליווי מגוון עסקאות נדל"ן מורכבות במגזר העסקי ובמגזר הפרטי, כמו גם ליווי יזמים וקבלנים בפרויקטים של השבחה ופיתוח, התחדשות עירונית ומימון.

עסקאות בינלאומיות – המשרד מעניק ייעוץ וליווי משפטי מקיף במגוון עסקאות בינלאומיות בתחומים שונים (השקעות, מיזמים משותפים ועסקאות מיזוג ורכישה) ומשתף פעולה עם פירמות עו"ד מובילות במדינות שונות בעולם. כמו כן, המשרד מייצג חברות זרות המבקשות להקים פעילות עסקית בישראל ומעניק שירותים משפטיים למספר שגרירויות של מדינות אירופאיות הפועלות בישראל.

 

אייקון מאמרים

מאמרים מאת שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

 • על

  על "הון ושלטון" בחברות הזנק

  היחסים שבין מייסדים למשקיעים בחברות הזנק ובין המשקיעים בסבבי ההשקעה השונים

  על "הון ושלטון" בחברות הזנק

 • על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

  על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

  אנשי עסקים רבים המבקשים למכור את החברה שלהם, אינם יודעים כיצד העסקה מבוצעת הלכה למעשה. מטרת המאמר היא לשפוך אור על התהליך המורכב והמרתק שהצדדים חווים לאורך חודשים רבים עד להשלמתה

  על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

בנוסף אולי יעניין אותך

 • פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

  ביום ד' ה-9.3.22 נערך במלון רויאל ביץ' תל אביב פורום Duns 100 השנתי של בכירי ענף המשפט בישראל בתחום ההייטק בהשתתפות בכירי דן אנד ברדסטריט בישראל, עמי אפלבום, יו"ר רשות החדשנות והמדען הראשי במשרד הכלכלה ובהנחיית גדעון אוקו.

  פורום בכירי ענף המשפט בתחום ההייטק 2022

 • תמחור מופרז – האומנם?

  תמחור מופרז – האומנם?

 • עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

  מה שגורם לעליית מחירי הנדל"ן הוא לא אינטרסים של בעלי עניין, אלא תהליך ומחסור אמיתי בדירות לאוכלוסיית ישראל. המחסור החריף מושך את המחירים מעלה

  עליית מחירי הדירות – עובדה מוצקה

 • פורום בכירי ענף המשפט 2022

  בתאריך ה- 23.2.22 קיימנו את פורום Duns 100 לבכירי ענף המשפט.

  פורום בכירי ענף המשפט 2022