שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

מיזוגים ורכישות, דיני תאגידים, משפט עסקי בינלאומי, קנאביס רפואי, נדל"ן

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 2011
תחום: מיזוגים ורכישות, דיני תאגידים, משפט עסקי בינלאומי, קנאביס רפואי, נדל"ן
כתובת: מגדל רוגובין תדהר , דרך מנחם בגין, 11, רמת גן
טלפון: 03-6006-200
פקס: 03-6006-201
דוא"ל: [email protected]
אתר החברה: http://www.sl-adv.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • אורן שנקר

  אורן שנקר

  שותף מייסד

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

 • ינון לקס

  ינון לקס

  שותף מייסד

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

  עוד על ינון לקס

  ינון לקס
 • כפיר אלבז

  כפיר אלבז

  שותף

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

 • ענבל בנאי

  ענבל בנאי

  שותפה

  שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

אייקון אודות

אודות שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

פירמת עורכי הדין שנקר - לקס נחשבת לפירמה מובילה וצומחת העוסקת בתחום המיזוגים ורכישות, הון סיכון, דיני תאגידים, משפט עסקי בינלאומי, נדל"ן וקנאביס רפואי. המשרד הוקם בשנת 2011 על ידי עורכי הדין אורן שנקר וינון לקס ומאז הקמתו הוא צומח באופן עקבי ומונה כיום צוות של 10 עורכי דין. המשרד מאופיין במתן שירות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר תוך מסירות, מעורבות יוצאת דופן, זמינות מלאה ויחסי אנוש מצוינים. המשרד מלווה מגוון רחב של עסקאות במגזרים עסקיים שונים בדגש על תעשיית ההיי-טק, תעשייה מסורתית ונדל"ן, והוא בעל ניסיון עשיר ביותר בעסקאות מסוגים שונים בארץ ובחו"ל ומייעץ באופן שוטף לחברות מובילות ומוכרות במשק הישראלי. 

השותפים 

עו"ד אורן שנקר, שותף מייסד -  עו"ד שנקר בעל תואר בוגר במשפטים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1995) ובעל תואר מוסמך במשפטים (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק (1999), מהמוסדות האקדמיים המובילים בארה"ב, שם זכה ב-Walter Gellhorn Prize המוענק לסטודנט שמסיים את התואר ראשון במחזור.

לאחר שנתיים של עבודה במחלקת הליטיגציה של משרד דנציגר קלגסבלד ושות' בישראל, עבר עו"ד שנקר ללמוד בארה"ב ובסיום התואר השני, לאור הישגו יוצא הדופן, התקבל לעבודה בפירמת עורכי הדין Sullivan & Cromwell בניו יורק, המדורגת כאחת משלוש פירמות עורכי הדין המובילות בארה"ב. בתקופת עבודתו בניו יורק היה עו"ד שנקר מעורב בליווי עסקאות מיזוגים ורכישות בהיקפים של מיליארדי דולרים והוא המשיך בפעילות זאת עם חזרתו לישראל כשותף במחלקה המסחרית של משרד דנציגר קלגסבלד ושות'. לאחר פירוק המשרד הוא שימש למספר שנים שותף במשרד התל אביבי CBLS, ובשנת 2011 הוא ועו"ד ינון לקס הקימו יחדיו את משרד שנקר לקס ושות'.

עו"ד ינון לקס, שותף מייסד – עו"ד לקס הוא בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה (2008). הוא סיים את לימודיו במוסד הנחשב במלגת הצטיינות והתמחה אצל עו"ד שנקר. נוכח התבלטותו יוצאת הדופן כמתמחה וכעורך דין צעיר, כבר בשנת 2011 היה לשותף מייסד במשרד שנקר לקס. עו"ד לקס הוא בעל ניסיון רב בתחומי המיזוגים ורכישות, השקעות הון סיכון ומיזמים בינלאומיים. הוא מלווה עסקאות בולטות ומורכבות במשק הישראלי, לרבות בענפי הפיננסים, התעשיה המסורתית, הי-טק ועוד.

עו"ד כפיר אלבז, שותף - עו"ד אלבז הוא בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון במנהל עסקים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה (2012). כפיר בעל ניסיון רב במשפט מסחרי בכלל ובקנביס רפואי, מיזוגים ורכישות ועסקאות נדל"ן בפרט. עו"ד אלבז עבד כמתמחה וכעורך דין שכיר במשרד שנקר לקס ושות' מיום הקמתו, והפך לשותף במשרד בתחילת שנת 2018.

עו"ד ענבל בנאי, שותפה - עו"ד בנאי היא בוגרת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב (2005). עו"ד בנאי בעלת ניסיון משפטי בינלאומי רב בכלל ובהשקעות של קרנות הון סיכון בחברות הזנק בארץ ובחו"ל בפרט. עו"ד בנאי הצטרפה למשרד שנקר לקס ושות' בשנת 2016, והפכה לשותפה במשרד בתחילת שנת 2021.

תחומי הפעילות העיקריים

מיזוגים ורכישות – המשרד מייצג באופן שוטף מספר גופים בעלי שם, הפעילים מאוד בעולם המיזוגים והרכישות. ייצוג זה מייצר זרם משמעותי ותמידי של עסקאות במשרד, ודרך עסקאות אלו הוא קנה לו שם כמשרד מוביל ומקצועי בתחומי עיסוקו. לשותפי המשרד ניסיון רב בניהול וביצוע עסקאות מגוונות ומורכבות, תוך הפגנת יכולת חשיבה מחוץ לקופסא, התגברות על מכשולים במהלך המשא ומתן, ואחוזי סגירה מרשימים לעסקאות שאותן הם מלווים.

הייטק והשקעות הון סיכון – למשרד ניסיון רחב בטיפול בעשרות רבות של עסקאות השקעה בתחום ההיי טק (הון סיכון) ובליוויו שוטף של חברות היי-טק. המשרד מייצג מספר קרנות הון סיכון שפעילות מאוד בישראל, בעיקר בעסקאות השקעה בשלבים מוקדמים של חיי חברות ההזנק (סטארט–אפ). המשרד גם מלווה את פעילותן של כמה חברות הזנק ומטפל בהיבטים שונים של פעילותן.

קנאביס רפואי – המשרד נחשב לאחד החלוצים והמובילים בישראל בתחום הקנאביס הרפואי והוא מייצג, בין היתר, את החברה הישראלית תיקון עולם, חברת הקנאביס הרפואי הראשונה בישראל. המשרד מלווה את תיקון עולם מאז שנת 2013 ונטל חלק פעיל בייסוד מיזמים משותפים עבור תיקון עולם עם שותפים במספר מדינות ברחבי העולם בהם אושרה הפעילות בתחום הקנאביס הרפואי (לרבות ההקמה של הפעילות של תיקון עולם בארה"ב, באוסטרליה ובאירופה, ולווי תיקון עולם במהלך ההנפקה לציבור של החברה הקנדית MedReleaf, שתיקון עולם הייתה ממקימיה והמיזוג של החברה הקנדית לענקית הקנביס הקנדית Aurora). המשרד מעניק ללקוחותיו בתחום זה שירות משפטי מקיף בכל היבטי תחום הקנאביס הרפואי בשוק המקומי והבינלאומי, ומייעץ במגוון סוגי עסקאות בתחום הקנאביס הרפואי כמו גם היבטים רגולטוריים בישראל, ארה"ב, יוון, ומדינות נוספות בעולם.

נדל"ן – המשרד מייצג מוכרים וקונים (ובכללם יזמים וקבלנים) בעסקאות נדל"ן מורכבות הכוללות ייזום, השבחה ופיתוח, התחדשות עירונית ומימון. במרוצת השנים, המשרד קנה לו שם כמי שמסוגל לייצר פתרונות יצירתיים המפשטים את העסקה באופן המאפשר את הוצאתה לפועל תוך זמן קצר, וכל זאת מבלי לוותר על העקרונות וגבולות הגזרה שהוכתבו על ידי הלקוח ותוך שמירה מלאה על האינטרסים שלו.

עסקאות בינלאומיות – המשרד מעניק ייעוץ וליווי משפטי מקיפים במגוון עסקאות בינלאומיות בתחומים שונים (השקעות, מיזמים משותפים ועסקאות מיזוג ורכישה) ומשתף פעולה במידת הצורך עם משרדים מקומיים במדינות שונות בעולם. כמו כן מייצג המשרד חברות זרות המבקשות להקים פעילות עסקית בישראל, דוגמת חברת המשלוחים Wolt אותה מלווה המשרד מראשית פעילותה בישראל. המשרד גם מעניק שירותים משפטיים למספר שגרירויות של מדינות אירופאיות הפועלות בתל אביב.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת שנקר-לקס ושות' משרד עורכי דין

 • על

  על "הון ושלטון" בחברות הזנק

  היחסים שבין מייסדים למשקיעים בחברות הזנק ובין המשקיעים בסבבי ההשקעה השונים

  על "הון ושלטון" בחברות הזנק

 • על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

  על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

  אנשי עסקים רבים המבקשים למכור את החברה שלהם, אינם יודעים כיצד העסקה מבוצעת הלכה למעשה. מטרת המאמר היא לשפוך אור על התהליך המורכב והמרתק שהצדדים חווים לאורך חודשים רבים עד להשלמתה

  על מיזוגים ורכישות ואופן ביצועם

בנוסף אולי יעניין אותך

 • אוטם ראש עצב ראיה

  ירידה פתאומית בראייה ללא כאב יכולה להיות סימפטום של אוטם ראש עצב הראייה. לרוב הירידה היא רק בחלק משדה הראייה.

  אוטם ראש עצב ראיה

 • פרופיל שר המשפטים גדעון סער

  ב- 13.6.2021, בעקבות השבעת הממשלה ה-36 של מדינת ישראל, מונה ח"כ גדעון סער, יו"ר מפלגת תקווה חדשה, לשר המשפטים. לכבוד מינויו לתפקיד, להלן מספר עובדות מעניינות שייתכן שלא ידעתם על שר המשפטים החדש.

  פרופיל שר המשפטים גדעון סער

 • הליך 1782 והחלתו בהליכי בוררות מסחרית בינלאומית

  הליך 1782 והחלתו בהליכי בוררות מסחרית בינלאומית

 • משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?

  אלמן נקלע לקשיים כלכליים לאחר מות אשתו ופנה לביהמ"ש בבקשה למשכן נכס הנמצא בבעלות בנותיו הקטינות. איך זה נגמר?

  משכון נכס שבבעלות קטינים – אימתי?