אייקון פרופיל

פרופיל חברה

שנת הקמה: 2014
תחום: פינטק
כתובת: קרית מדע 5, הר חוצבים, ירושלים
אתר החברה: http://www.crossriver.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • יוני קולב

  יוני קולב

  מנכ"ל

  Cross River

אייקון אודות

אודות Cross River

חברת קרוס ריבר טכנולוגיות (Cross River Technologies) הוקמה בשנת 2014 על רקע התרחבותה המואצת של חברת קרוס ריבר האמריקאית, אשר החליטה להקים את מרכז הפיתוח הטכנולוגי שלה בישראל.
כיום מעסיקה קרוס ריבר כ-900 עובדים בעולם, מהם כ-180 במרכז הפיתוח הטכנולוגי הממוקם בהר חוצבים, ירושלים. החברה שואפת להגדיל את מספר עובדיה בישראל בשנים הקרובות.
במרוצת השנים פיתחה קרוס ריבר תשתיות טכנולוגיות מתקדמות המציעות פתרונות בזמן אמת בתחומי התשלומים, כרטיסי האשראי וההלוואות. פתרונות אלו מסייעים למיליוני צרכנים וחברות ברחבי העולם וכן לבתי עסק קטנים ברחבי ארצות הברית.
בזמן משבר הקורונה, במהלך אסטרטגי ראשון מסוגו, החברה בחרה לתמוך בעסקים קטנים ועזרה להציל כ-480 אלף עסקים קטנים עד בינוניים, באמצעות מתן הלוואות מידיות בהיקף עצום של כ-13 מיליארד דולר.

מרכז הפיתוח הישראלי שיוצר תשתית לכלכלה העולמית

מי שפיתחה את הטכנולוגיה אשר אפשרה את ביצועו של המהלך האסטרטגי האמור, היא קרוס ריבר בישראל.
החברה יצרה פלטפורמה דיגיטלית, ידידותית למשתמש, המחברת בין מבקשי ההלוואות לבין המערכת הפדרלית האמריקאית, כך שמתן אישור ההלוואה ניתן תוך דקות ספורות. בישראל באותה תקופה, ארכו אישורים מעין אלו 21 יום.
הודות לשיתופי הפעולה הנרחבים שלה, התשתיות הטכנולוגיות של קרוס ריבר מאפשרות לה להעניק פתרונות איכותיים לחברות פינטק מכל העולם וללקוחותיהם, תוך הצעת מענה חדשני וזמין בתחומי הפיננסים.

יציבות פיננסית וגב כלכלי

קרוס ריבר זוכה כיום לאמון ומימון מצד גופי ההשקעות הגדולים בעולם, בהם Eldridge ו-Andreessen Horowitz והחברה סיכמה בהצלחה רבה את שנת 2022 עם גיוסי הון של כ-620 מיליון דולר, לפי הערכת שווי של כ-3.5 מיליארד דולר.

תרומה ענפה לקהילה המקומית

קרוס ריבר חרתה על דגלה את עשיית הטוב ומאמינה כי הצלחתה כחברה מתאפשרת בזכות השילוב של טכנולוגיה חדשנית וצוותים מחוייבים, וכן בזכות המחוייבות העמוקה לתרומה ובניית חברה וקהילה כחלק מתפיסה של עשיית טוב.
קרוס ריבר פועלת רבות בקהילה ומשקיעה בתחומים של קידום בריאות, חינוך פיננסי והשכלה גבוהה. החברה תורמת ציוד רפואי ותומכת בבתי חולים בישראל, מעבירה הכשרות מגוונות בתחום של אוריינות פיננסית למגזרים שונים ומעניקה מלגות לסטודנטים במגוון מוסדות אקדמאים בישראל.
נוסף על כל אלו, קרוס ריבר מעודדת את עובדיה להתנדב על ידי מתן ימי חופש ייעודיים להתנדבות, מארגנת אירועי התנדבות ותרומה לקהילה לכלל החברה ולצוותים ספציפיים, ומבצעת השוואת תרומות (מאצ'ינג) לתרומות של עובדים עבור מגוון רחב של ארגונים ועמותות.

מגוון אנושי ושוויון

קרוס ריבר דוגלת בשוויון הזדמנויות תעסוקתי המתבטא במגוון האנושי הרחב הקיים בחברה. החברה שמה דגש על קידומן של נשים לתפקידי מפתח, כאשר נשים מאיישות כיום כ-43% מסך התפקידים הטכנולוגיים במרכז הפיתוח, חלקן בתפקיד של ראשות צוות ודירקטוריות.

מודל עבודה היברידי גמיש ודאגה לרווחת העובדים

קרוס ריבר מתבססת על עובדיה ומאמינה שדאגה לרווחתם היא דאגה לחברה. העבודה בקרוס ריבר בישראל הינה במודל היברידי גמיש (flexible hybrid model) עם ארבעה ימי עבודה מהבית ויום אחד בלבד המצריך הגעה למשרדים. החברה משקיעה משאבים רבים ליצירת תקשורת וחיבור בין העובדים ומארגנת ימי גיבוש צוותיים אחת לרבעון, ומפגשים של כלל החברה אחת לחודש.
בחברה אף דואגים לרווחתם הפיזית והנפשית של כלל העובדים על ידי מתן הטבה חודשית לטובת פעילויות הקשורות ברווחה שלהם ו/או של בני משפחותיהם (טיפול רגשי, רפואה משלימה, פעילות ספורט ועוד). הטבה זו ניתנת במודל ייחודי של ״השתמשת-קיבלת״, כלומר אם העובד השתמש, הוא או היא יקבלו החזר ואם לא, לא. בכך קרוס ריבר מעודדת אקטיבית את העובדים שלה להשקיע ברווחתם האישית והמשפחתית.
נוסף על כך, קרוס ריבר מעניקה לעובדיה ביטוחי בריאות פרטיים, וכן החזר וסיוע בהגשת דו"ח שנתי לתיאום מס כחלק מתמיכה בתרומות העובדים.

בנוסף אולי יעניין אותך

 • הכירו את – ערן סלע

  הכירו את – ערן סלע

 • שילוב בינה מלאכותית בהייטק: מכפיל הכוח הארגוני שמגיע עם נורות אזהרה

  כלי בינה מלאכותית גנרטיבית יכולים לכתוב עבורנו קוד שעלול להכיל סיכוני אבטחת מידע. אין תחליף להבנה וניסיון אנושיים

  שילוב בינה מלאכותית בהייטק: מכפיל הכוח הארגוני שמגיע עם נורות אזהרה

 • אשרת השקעה בארה"ב

  איך יכולים ישראלים להקים עסק בארצות הברית, לקבל אשרה, ולהביא את המשפחה או מנהלי מפתח מישראל לארה"ב?

  אשרת השקעה בארה"ב

 • חדשנות ודיגיטציה בקידום משק המים הישראלי

  חברת המים משקיעה בחדשנות וטכנולוגיה כדי להפוך את משק המים ליעיל ומקצועי, כולל שת"פ עם בחברות הזנק לשכלול מערכות התפעול והאספקה. התוצאה: התמודדות טובה עם משבר האקלים והרחבת הפעילות בחו"ל

  חדשנות ודיגיטציה בקידום משק המים הישראלי