איתן לירז ושות' עורכי דין

ליטיגציה, משפט בינ"ל-מסחרי ומשפט מסחרי

איתן לירז ושות' עורכי דין
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 2005
תחום: ליטיגציה, משפט בינ"ל-מסחרי ומשפט מסחרי
כתובת: דרך מנחם בגין 52, תל אביב 6713701 מגדל סונול, קומה 17
טלפון: 03-5377388
פקס: 03-5377399
אתר החברה: http://www.lirazlaw.com
אייקון הנהלה

מנהלים

 • איתן לירז, איתן לירז ושות' עורכי דין

  איתן לירז

  בעלים ומייסד

  איתן לירז ושות' עורכי דין

שותפים

  גיא רכס שותף בכיר
  ליאור בן דרור שותף בכיר, ליטיגציה
  שלמה המלי שותף
  שי פישר שותף
אייקון אודות

אודות איתן לירז ושות' עורכי דין

איתן לירז ושות' הנו משרד בוטיק, מהמובילים בישראל. ליבת פעילות המשרד הינה ניהול תיקי ליטיגציה מורכבים ורחבי היקף (המשרד מדורג כמוביל בתחומו בישראל – וראה דירוג DUN's 100 2019), במכלול רחב של תחומי הליטיגציה, הן בפני מערכת בתי המשפט, והן במסגרת בוררויות ישראליות ובינלאומיות מורכבות. בין היתר מלווה המשרד אנשי עסקים מובילים במשק, כמו גם חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות, בתביעות מורכבות, ורחבות היקף, בתחומי תוכן שונים, ובכללן מייצג בתביעות מסחריות, תביעות אזרחיות, תובענות ייצוגיות (בייצוג נתבעים), תיקי צווארון לבן מורכבים (ישראליים ובינלאומיים), כמו גם במאבקי שליטה במשפחות בעלי ההון בישראל ומאבקי שליטה בחברות.

עו"ד איתן לירז ידוע כבר סמכא בתחומו, ואף כיהן מטעם הנציגות הישראלית של ה-ICC–International Chamber of Commerce, כחבר (Alternate Member) בבית המשפט הבינלאומי של ה–ICC בפריז (International Court of Arbitration), שהוא ממוסדות הבוררות החשובים בעולם. בעברו, שימש עו"ד לירז, בין היתר, כנציג בישראל של לשכת המסחר שוויץ-ישראל, כסגן יו"ר לשכת המסחר ישראל-דרא"פ, וכראש הדסק המשפטי של לשכת המסחר ישראל-צרפת.

העבודה במשרד איתן לירז ושות' מנוהלת בצוותים, כאשר עו"ד לירז מעורב באופן אישי בכל אחד מהתיקים המנוהלים במשרד, ומסתייע בצוות שותפים מנוסה ומיומן, מהשורה הראשונה בישראל, המשמש חלק אינהרנטי מצוות המשרד משך תקופה ארוכה. למשרד פעילות בינלאומית ענפה, והוא מקיים מזה שנים ארוכות קשרי עבודה הדוקים עם משרדי עו"ד מובילים באירופה, ארה"ב והמזרח הרחוק.

תחומי פעילות המשרד

משרד איתן לירז ושות' משלב את תמהיל היכולות המגוון של צוות המשרד. מקורות הצלחתו של המשרד הם, בין השאר, היצירתיות, החדשנות, היסודיות, ועבודת הצוות. עיקר עיסוקו של המשרד, הוא בתחומי הליטיגציה, המשפט הבינ"ל המסחרי והמשפט המסחרי, ובכלל זאת בתחום הפארמה.

ליטיגציה

המשרד מתמחה בכל תחומי הליטיגציה המסחרית, על כל גווניה, וגאה ברשימת לקוחות מן השורה הראשונה. עו"ד לירז היה מעורב בסדרה ארוכה של תיקי "פרופיל גבוה", ובכללם ייצוג שר הביטחון בפני וועדת וינוגרד (כחלק מצוות פרקליטים מוביל); ייצוג ח"כ איתן כבל במאבקי השליטה על ההסתדרות (ובכלל זאת בפסק דין בעל במשמעות ציבורית, הנלמד היום באקדמיה, בעקבותיו התאפשר לח"כ כבל ולסיעתו להתמודד על ראשות ההסתדרות); ייצוג חה"כ שלי יחימוביץ בסדרת הליכים משפטיים בערכאות שונות הנוגעים להתמודדותה על ראשות ההסתדרות; ייצוג המועצה המקומית ירוחם בבג"צ בעל חשיבות לאומית, בעקבותיו הועברה עיר הבהדי"ם לשטחה המוניציפלי של ירוחם; ועוד. המשרד מייצג גופים עסקיים ואנשי עסקים מהמובילים במשק בתביעות מורכבות בהיקפים כספיים ניכרים במגוון תחומי תוכן – הן בפני מערכת בית המשפט והן במסגרת בוררויות ישראליות ובינלאומיות מורכבות. למשרד מומחיות בטיפול בסכסוכי ליטיגציה מורכבים בעלי היקף רחב, ובמגוון תחומים. המשרד פועל בעוצמה, ביצירתיות, ובאופן אינטנסיבי, לקידום האינטרסים של לקוחותיו, תוך עבודה בצוותים, המקדישים את מלוא המאמצים הנדרשים ללימוד מעמיק וייסודי של החומר העובדתי והמשפטי, ולאחר מכן בהשקעת הזמן והמשאבים הנדרשים בגיבוש אסטרטגיה להובלת התיקים ולמקסום האינטרס של לקוחות המשרד. המשרד ממנף את היכולת היצירתית שלו, והידע המשפטי והעסקי החד והמעמיק בכדי להשיג, באופן עקבי, תוצאות מיטביות עבור לקוחותיו. המשרד מספק ללקוחותיו ייעוץ בנוגע לאסטרטגיית ההליכים המשפטיים ומנהל אותה עבורם. משרד איתן לירז ושות' נוחל הצלחה גם בפתרון סכסוכים באופן חברי, נושא ונותן ועורך הסכמי פשרה, הן לפני והן לאחר הליכי הליטיגציה.

פעילות בינלאומית

בתחום הליטיגציה הבינלאומית, למשרד יתרון ייחודי ומובילות, הנובעים מהתמחותו ומניסיונו של עו"ד לירז בניהול סכסוכים בינלאומיים מורכבים מזה שנים ארוכות על פני מספר יבשות. טרם הקמת המשרד, עו"ד לירז התמחה בתחום זה ועסק בליטיגציה בינלאומית מורכבת הן בניו יורק, ארה"ב והן באירופה. מזה שנים ארוכות המשרד מנהל סכסוכים בינלאומיים מהמורכבים והגדולים המתנהלים בישראל – וזאת, הן במסגרת מערך בתי המשפט, והן במסגרת בוררויות בינלאומיות (במוסדות הבוררות הבינלאומית השונים).

בפן המסחרי הבינלאומי, משרד איתן לירז ושות' נוקט בגישה ייחודית בכדי לסייע ללקוחות המשרד להשיק את פעילותם הבינלאומית. צוות המשרד, המתמחה בפעילות בינלאומית, כולל עורכי-דין שהנם בעלי ניסיון רב בכל הנושאים המשפטיים הקשורים להקמת גופים עסקיים בשווקים זרים. יתרון זה מניב ללקוחות המשרד את הערך המוסף שמקורו בשילוב הסינרגטי של ניסיונו של כלל הצוות, ויוצר את האסטרטגיה המשפטית הטובה ביותר להצלחתם. לקוחות זרים המעוניינים בהקמת עסקיהם בארץ ירגישו בבית עם צוות המשרד, שדובר מספר שפות וכולל עורכי דין בעלי ניסיון מקצועי בינלאומי. צוות המשרד מבין את הניואנסים התרבותיים והמשפטיים המורכבים המעורבים בהשקת יוזמות עסקיות בינלאומיות, ולכן יכול לצפות מראש את האתגרים המשפטיים והרגולטוריים הצפויים ללקוחות זרים, ולטפל בהם מבעוד מועד. יכולות מוכחות אלה מאפשרות למשרד להעניק ליזמים בינלאומיים כניסה חלקה לשוק הישראלי.

תחום הפארמה

משרד איתן לירז ושות הינו ללא ספק אחד המשרדים שהובילו את תחום הפארמה בישראל, בפן המשפטי, מזה כ-15 שנים, במהלכן ניהל סדרה של מהלכים שעיצבו את פני השוק. בין היתר, המשרד ליווה מספר לא מבוטל של קונצרנים רב-לאומיים בכניסתם לשוק הישראלי והוביל את החלק הישראלי של מיזוגים בין קבוצות פארמה זרות. המשרד היה מעורב בתכנון מבנה הפעילות של הקבוצות הזרות בישראל, גיבש את ההסכמים על פיהם מבוצעים כיום חלק ניכר מהניסויים הקליניים בישראל, ליווה סדרה של הסכמים הנוגעים למחקר, לפיתוח, לשיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים, ליווה הקמת קרן הון סיכון מובילה בתחום וביצע סדרת עסקאות השקעת הון סיכון בתחום. המשרד אף היה מעורב בסדרה ארוכה של עסקאות מיזוג ורכישה בעלות היקף כספי משמעותי (מאות מיליונים ואף מעבר לכך), ולאחר מכן בתהליכי רה-ארגון של החברות הנרכשות. לבסוף, המשרד ליווה ומלווה באופן קבוע מספר מוסדות אקדמיים, מהחשובים במשק, בפעילותם המסחרית, ובכלל זאת במסחור הקניין הרוחני שפותח במסגרתם, בדגש על פעילות בתחום מדעי החיים והפארמה.

אייקון מאמרים

מאמרים מאת איתן לירז ושות' עורכי דין

אייקון פרסומים

פרסומים

בנוסף אולי יעניין אותך

 • גרושים? מה תעשו בתקופת הסגר?

  האתגרים החדשים שוירוס הקורונה מעמיד אותנו בהם

  גרושים? מה תעשו בתקופת הסגר?

 • "בטופ של התחום יש רק משוגעים לדבר"

  הוא רק בן 40 והוא מנהל את אחד מהמשרדים הוותיקים והמובילים בישראל בתחום ייצוג דיירים בהתחדשות עירונית. בראיון מיוחד לרגל דירוג נישות עו"ד של DUN'S 100 מספר עו"ד ארנון יהב, שותף מנהל במשרד עו"ד 'יהב ושות', מה הם הפקטורים אשר צריכים להתקיים במשרד עו"ד בכדי להמשיך ולהוביל שוק תחרותי לאורך עשרות שנים. עו"ד יהב מסביר גם מדוע המשרד בוחר לייצג רק את הצד של הדיירים, מתאר מה הוא מחפש בעובדים שלו, ומספר על הקריירה המוזיקלית שלו ועל חשיבות הזמן עם המשפחה

  "בטופ של התחום יש רק משוגעים לדבר"

 • האם הקורונה תחזיר את תושבי החוץ הביתה?

  עשרות אלפי ישראלים ויהודים מהתפוצות עושים את דרכם בימים אלה חזרה ארצה – כשהם מנצלים את משבר הקורונה כדי לשוב הביתה לישראל. שוק הנדל"ן בארץ חווה התעוררות מחודשת בזכות תושבי החוץ שהפכו שוב לקהל רלוונטי

  האם הקורונה תחזיר את תושבי החוץ הביתה?

 • ההשקעה הגרועה ביותר של סבא

  טיבה של השקעה שהיא כוללת בתוכה מרכיב של אי וודאות. ברוב המקרים יש קורלציה בין הסיכוי והסיכון. חוששים מהסיכון? שימו את הכסף בחיסכון, אנחנו בוחרים דווקא בסיכוי

  ההשקעה הגרועה ביותר של סבא