התעשייה האווירית לישראל בע”מ

מובילה עולמית בתעשייה הצבאית והאזרחית. פיתוח וייצור לוויינים, מטוסים, כלים בלתי מאוישים, מערכות הגנה אווירית, טילים, מכ"מים, מערכות ימיות, מערכות יבשה מתקדמות, מערכות שליטה ובקרה, אמצעי סייבר ועוד לשווקים האזרחיים והצבאיים

התעשייה האווירית לישראל בע”מ
אייקון פרופיל

פרופיל החברה

שנת הקמה: 1953
תחום: מובילה עולמית בתעשייה הצבאית והאזרחית. פיתוח וייצור לוויינים, מטוסים, כלים בלתי מאוישים, מערכות הגנה אווירית, טילים, מכ"מים, מערכות ימיות, מערכות יבשה מתקדמות, מערכות שליטה ובקרה, אמצעי סייבר ועוד לשווקים האזרחיים והצבאיים
כתובת: נמל התעופה בן גוריון 7010000
טלפון: 03-9353111
דוא"ל: corpmkg@iai.co.il
אתר החברה: http://www.iai.co.il
אייקון הנהלה

מנהלים

 • הראל לוקר, התעשייה האווירית לישראל בע”מ

  הראל לוקר

  יו"ר הדירקטוריון

  התעשייה האווירית לישראל בע”מ

 • נמרוד שפר, התעשייה האווירית לישראל בע”מ

  נמרוד שפר

  מנכ”ל

  התעשייה האווירית לישראל בע”מ

אייקון אודות

אודות התעשייה האווירית לישראל בע”מ

התעשייה האווירית היא מובילה עולמית בייצור ובפיתוח מערכות מתקדמות בתחומי האוויר, החלל, הים, היבשה והסייבר, בעבור השוק הצבאי-בטחוני ובעבור השוק האזרחי. החברה ניצבת בחזית הטכנולוגיה ומפתחת לאורך עשרות שנים מגוון רחב של מוצרים ומערכות פורצי דרך בתחומי פעילותה השונים, תוך שהיא מהווה מוקד ידע לאומי בתחומי הטילאות, המכ"מים, הלווינות, הכלים הבלתי מאוישים, התעופה האזרחית והסייבר.

לחברה תרומה מכרעת לעוצמתה הביטחונית, הכלכלית והחברתית של מדינת ישראל, והיא מגדילה בהתמדה את השקעותיה במחקר ובפיתוח לצורך יצירת מנועי צמיחה נוספים בעתיד. החברה מעסיקה כ-15,000 עובדים, מתוכם כ-6000 מהנדסות ומהנדסים ו- 4000 הנדסאים המהווים את חוד החזית הטכנולוגיות של מדינת ישראל.

היקף המכירות השנתי של התעשייה האווירית בשנת 2019 הסתכם במעל 4.1 מיליארד דולר, פעילות המחקר והפיתוח של החברה הייתה בהיקף גדול מ- 900 מיליון דולר וצבר ההזמנות של החברה עומד על סך של 13.2 מיליארד דולר. המצוינות בתעשייה האווירית מוצאת את ביטויה לא רק בטכנולוגיה; היא צירוף ייחודי של ידע נרחב, אנשים מצוינים, מבנה ניהולי מוביל ואסטרטגיה ששמה את החדשנות וצורכי לקוחות החברה בארץ ובעולם במרכז.

עובדי התעשייה האווירית ומנהליה הם הנכס המשמעותי של החברה. בכל שנה אנחנו מדורגים בסקרים כאחת החברות הכדאיות ביותר לעבודה בישראל ופעילות רבה מושקעת בקידום ובטיפוח ההון האנושי, ציבור העובדים ומשפחותיהם - כל אלו ממצבים את התעשייה האווירית לא רק בחזית הטכנולוגיה, אלא גם כמקום עבודה שטוב להיות חלק ממנו.

חזון

התעשייה האווירית תעמוד בחוד החנית של הטכנולוגיה העולמית כדי להבטיח את עתיד עובדיה, שותפיה ומדינת ישראל.

ערכים

מצוינות אנושית: עובדות ועובדי התעשייה האווירית - מקצוענים, יצירתיים, חדשניים והטובים בתחומם - הם הנכס המרכזי והיקר ביותר של החברה; יושרה, אמינות ואחריות אישית הן נר לרגליהם.

מצוינות עסקית: כשחקן בינלאומי מרכזי, התעשייה האווירית תקדם בנחרצות את מעמדה כחברה עולמית, צומחת ורווחית, המובילה בתחומי פעילותה; החברה תציב את הלקוח במרכז, תיזום ותפתח בעבורו מערכות ופתרונות מתוך גישת שותפות ושירותיות.

מצוינות טכנולוגית: כחברת הביטחון, התעופה והחלל מהגדולות והחדשניות בעולם, תמשיך התעשייה האווירית להמציא ולפתח את הטכנולוגיות פורצות-הדרך והמתקדמות ביותר.

בטחון ישראל: התעשייה האווירית תפעל ללא פשרות כדי להמשיך מורשת מפוארת של מצוינות וחדשנות טכנולוגית למען בטחון ישראל; החברה היא שותפה חיונית בשמירה על חירותם וביטחונם של אזרחי ישראל, ובצמיחת כלכלת המדינה.

אחריות: התעשייה האווירית מחויבת לעובדיה, לשותפיה ולקהילה, ומקפידה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחומי אחריות חברתית ותאגידית, לרבות קבלת האחר, קיימות וסביבה.

קידום מקצועי ופיתוח עתודה ניהולית

בהיותה ארגון המעודד למידה ומצוינות, משקיעה התעשייה האווירית רבות בהכשרת עובדיה ובביסוס תוכנית פיתוח ארוכת טווח להתפתחות פרטנית מתמדת שלהם בתוך הארגון.

התעשייה האווירית שוקדת על הכשרתם המקצועית של עובדיה ועדכונם בכל החידושים בתחומי עיסוקם. במסגרת זאת, זכאים העובדים להשתלב בהשתלמויות מקצועיות בשכר בארץ או בחו"ל, לצורך העשרה והתמקצעות. בחברה קיים ארגון המופקד על קיום הדרכות לעובדים וללקוחות חיצוניים. בחברה קיים הליך מוסדר לאיתור ולפיתוח עתודה ניהולית לתפקידי ניהול ברמות השונות. בכל שנה מתבצע הליך איתור האוכלוסייה הרלוונטית על ידי משאבי אנוש ובשיתוף המנהלים המקצועיים, ובהתאם לכך מגובשות תכניות ההכשרה.

הנהלת התעשייה האווירית רואה חשיבות רבה בשימור אלפי המהנדסים וההנדסאים המועסקים בה ובכך מושקעים משאבים רבים. תכנית השימור מורכבת מקידום מואץ בשכר, קידום לתפקידי ניהול, קידום לתפקידי מובילים טכנולוגיים ותכניות הכשרה מקצועיות, הנבנות לאוכלוסיות הרלוונטיות.

החברה מקפידה להכשיר את עובדיה בטכנולוגיות עדכניות  וזאת באמצעות שלוש דרכים שיטתיות:

1. שליחת העובדים לקורסי העשרה יעודיים, לכנסים מקצועיים וימי עיון.

2. ניהול קהילות ידע כרשת חוצה-ארגון לפי טכנולוגיות.

3. קיום ממשק הדוק לתוך האקו סיסטם של החדשנות הגלובאלית באמצעות חבירה לאקסלרטורים בינלאומיים בארץ ובעולם לניטור טכנולוגיות משבשות וחדשניות והטמעתן במערכות החברה. בתעשייה האווירית קיימת יחידה המהווה מרכז מקצועי משמעותי להכשרות פנימיות וחיצוניות במספר רב של קורסים כלליים ומקצועיים. במסגרת זו מוצעת הכשרה טכנית, תעופתית וניהולית לעובדים ברמות ידע וניסיון שונים, המשמשת כלי משמעותי לסייע לעובדים בפיתוח הקריירה שלהם בתעשייה האווירית ההכשרה זמינה באמצעות קורסים פרונטליים ומקוונים.

בנוסף, מציעה החברה לימודים אקדמיים לקראת תארי הנדסאים ותואר ראשון במתקניה, ותומכת במגוון שיתופי פעולה עם מכללות אקדמיות מורשות ואוניברסיטאות בישראל לצורך הסמכות תואר שני ודוקטורט לעובדיה.

חדשנות כקטר עסקי ו-DNA ארגוני

ערך החדשנות מוטמע היטב בתרבות הארגונית של החברה. ערך זה מושתת על שילוב הדוק ומנצח בין החדשנות האורגנית, המנוהלת כחלק בלתי נפרד מתכניות המו"פ (פיתוח פנימי), לחדשנות הפתוחה, אשר מאתרת טכנולוגיות בחוץ ומטמיעה אותן באמצעות מודל ייחודי של שילוב בתכניות המו"פ של החברה.

השילוב האפקטיבי בין החדשנות האורגנית לחדשנות הפתוחה מושתת על קהילת חדשנות חוצה-ארגון (נציגי מטה החברה והחטיבות העסקיות) המנוהלת בששה רבדים, אשר מייצרים השפעה ובידול ביישום משמעותי של תוכניות החדשנות בחברה. בסוף 2019 השיקה התעשייה האווירית את מרכז החדשנות של החברה IAI Innovation Center הפועל במתכונת של "אקסלרטור" לפיתוח מואץ של מיזמים בטכנולוגיות חדשניות ומתמקד בשנת הפעילות הראשונה באתגרים טכנולוגיים של הנבטות תוכניות פיתוח בשלב

ה- Pre-Seed מתוך הארגון ותוך מימוש שיתופי פעולה עם חברות הזנק וארגונים גדולים.     

בנוסף אולי יעניין אותך

 • כיצד עושים צוואה בתקופת החירום?

  המלצה לעשות צוואה בבית, בבידוד או באישפוז

  כיצד עושים צוואה בתקופת החירום?

 • התחדשות עירונית – האתגר של הממשלה החדשה

  פעולה ראשונה: לא להפסיק את התמ"א 38

  התחדשות עירונית – האתגר של הממשלה החדשה

 • בעלי אגרות חוב בזמן קורונה

  האם חברה שהנפיקה אגרות חוב, יכולה לטעון שהיא איננה בהפרה, מן הסיבה שההפרה נובעת ממצב של "כוח עליון"? האם היא יכולה לטעון שאין בידי בעלי האג"ח עילה חוקית להעמדת החוב לפירעון מיידי, כי המשבר נובע מכוח עליון?

  בעלי אגרות חוב בזמן קורונה

 • ארגז הכלים וטיפים להתנהלות מול צונאמי ביטולי חוזים והסכמים בתקופת הקורונה

  משכר דירה ועד חוזי אי עמידה בהתחייבויות אספקה, עידן הקורונה גורם לכך שהרבה חוזים הקשורים לעולם העסקים ומחוצה לו, נמצאים בסכנה ויתכן ולא יכובדו. מה אפשר וכדאי לעשות במידה ואחד הצדדים אינו מקיים את ההתחייבות החוזית שלו? הפודקאסט של עו"ד ערן אלוני, שותף ומנהל המחלקה המסחרית, מיזוגים ורכישות ב'משרד בן ארי, פיש, סבן ושות' עורכי דין'

  ארגז הכלים וטיפים להתנהלות מול צונאמי ביטולי חוזים והסכמים בתקופת הקורונה