מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

פיתוח תוכנה בעולמות הסייבר סקיורטי, בינה מלאכותית, ביג דאטה ועוד.

אייקון פרופיל

פרטי התקשרות

שנת הקמה: 1991
תחום: פיתוח תוכנה בעולמות הסייבר סקיורטי, בינה מלאכותית, ביג דאטה ועוד.
כתובת: אלן טיורינג 3, הרצליה | דרך מנחם בגין 144, ת"א | מת"ם חיפה, בניין 25 | פאולוס השישי 104, נצרת
טלפון: 074-711-1000
אתר החברה: https://www.microsoftrnd.co.il
Instagram: לחץ לצפייה
Facebook: לחץ לצפייה
אייקון אודות

אודות מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח

מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל הוא אחד ממרכזי הפיתוח המובילים של מיקרוסופט בעולם. במרכז פועלות 23 קבוצות מוצר שמובילות את הפיתוח של חלק ניכר ממוצרי הליבה של מיקרוסופט העולמית, ואמונות על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של החברה בתחומי הסייבר, ביג דאטה ובינה מלאכותית – כאן בישראל. המרכז מונה כ-1,300 איש ב-4 אתרים: הרצליה, תל אביב, חיפה ונצרת.

לצד פעילויות המחקר והפיתוח, אנשי המרכז נמצאים בקשר ישיר עם לקוחות מרחבי העולם וממלאים תפקיד מרכזי בפיתוח העסקי שלו. בנוסף, המרכז מארח כנסי לקוחות בינלאומיים כמו גם כנסים טכנולוגיים בינלאומיים דוגמת כנס הסייבר BlueHat IL.
בנוסף, מיקרוסופט העולמית גם מנהלת את זרוע ההשקעות שלה (12-M) לכל אירופה ממרכז הפיתוח בישראל, ואף הקימה את Scale-Up, תכנית אקסלרטור לסטארטאפים, ואת ה-Reactor המוביל את קשרי המפתחים והאקוסיסטם שלנו, ועורך מיטאפים טכנולוגיים בת"א.

מה עוד שווה לדעת?

90% מהקבוצות במרכז הפיתוח בישראל הוקמו כתוצאה של רכישת סטארטאפים מאינקובציות שנולדו כרעיון בארץ או שהקבוצה הישראלית קיבלה מנדט לפתח אותן ולהבשיל אותן כמוצר שפתוח לכלל לקוחות מיקרוסופט. מרכז הפיתוח בארץ הוא מרכז אסטרטגי שמתרכז בחדשנות שמייצרת אימפקט וממנף את רוח היזמות של העובדים שלו כדי לייצר שירותים ופלטפורמות שמבוססות על חדשנות טכנולוגית. החזון של מיקרוסופט הוא "לאפשר לכל ארגון ואדם בעולם להשיג עוד."דוגמא טובה לכך הוא פיתוח טכנולוגיות מעצימות לאנשים עם מוגבלויות שמיקרוסופט עוסקת בהן לא מעט. לדוגמא פיתוח ה-Xbox Adaptive Controller שמאפשר לאנשים עם מוגבליות לשחק בקונסולת המשחק – פותח כאן בישראל.
בנוסף, מיקרוסופט מפעילה במרכז הפיתוח את הגאראג': Innovation & Makers Space שפתוח לכל עובדי החברה ונערכים בו גם סדנאות טכנולוגיות לקהל חיצוני. המתחם כולל ציוד חדשני שכולל מדפסות תלת-מימד, חותכי לייזר, וציוד טכנולוגי נוסף שמאפשר לעובדים ליצור אבי טיפוס למיזמים חדשים או סתם ליצירה טכנולוגית. כמעבדת חדשנות, הגאראג' גם יוזם שיתופי פעולה רבים בישראל ובעולם. לדוגמא הפרוייקט של הגאראג' בשת"פ עם ביה"ח בילינסון שפותח אצלנו ומתבסס על טכנולוגיית VR/AR שמאפשרת לרופאים לראות הדמיה תלת מימדית של כבד, בזמן ניתוח אמת, ומסייעת באיתור גידולים תוך קיצור זמן הניתוח.

סביבת עבודה

מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל נחשב כיום לאחד המעסיקים הטובים ביותר בתעשיית ההיי-טק בישראל. אנחנו מודעים לכך שלעובדים המבריקים שלנו יש אלטרנטיבות, וחשוב לנו שהם יבואו לעבודה עם חיוך כל בוקר וירגישו שהם עשו את הבחירה הנכונה. מעבר לכל הפינוקים, אנחנו שמים דגש מיוחד על ראיית העובדים שלנו כמכלול שלם, ומספקים להם עד כמה שניתן תמיכה בכל הרבדים של החיים בתוך ומחוץ למשרד. בין אם זה לאפשר לעובדים לעבוד בשעות גמישות, עבודה מהבית, מרכז שירות לעובד שמספק להם את כל השירותים הנדרשים, מתן חופשת לידה ארוכה בתשלום לאמהות ולאבות, ומתן חופשה בתשלום גם לטיפול בבן משפחה מקרבה ראשונה. כל זאת מתוך אמונה שמתן סביבה תומכת כמה שניתן עוזרת למניעת שחיקה ושמירה על איזון בין חייהם המקצועיים והפרטיים/אישיים – שבוסופו של דבר גורם לעובדים לרצות לקחת חלק בהצלחת החברה.

יוצרים אימפקט

יש הרבה חברות שמציעות סביבת עבודה ותנאים טובים, אבל לעובדים שלנו חשוב לקבל גם ערך מוסף. העובדים שלנו באים ונשארים כי הם מבינים שיש לכל אחד מהם אימפקט אדיר בתוך החברה וזה לא מובן מאליו. כל אחד מהעובדים יכול להתפתח למגוון תפקידים רבים מתוך 23 יחידות מוצר במרכז הפיתוח – ולנתב את המסלול שהכי מתאים לו/לה בתוך החברה. בנוסף, מרכז הפיתוח נותן להם את הכלים הטכנולוגיים הכי טובים ומקצועיים בשוק. ואנחנו כאן לא רק כדי לאפשר להם לעשות זאת, אלא כדי לספק להם את מקסימום התמיכה ולעשות זאת בדרך שהכי מתאימה להם. לכל רעיון יש פוטנציאל קיומי: בין אם זה רעיון שנולד בהאקתון וקיבל תקציב פיתוח והקמת קבוצה, או בין אם זה רעיון של עובד למיזם חדש לחלוטין.

גם בחיבור לקהילה יש לעובדים שלנו יכולת ליצור אימפקט. מיקרוסופט מאפשרת ואף מעודדת את העובדים לתרום במשך כל השנה לעמותות/מיזמים שקרובים לליבם – בין אם זה לתת להם פלטפורמה לקידום עמותה/תרומה שמדברת אליהם, או בין אם זה לעשות matching לסכום שנאסף מכל הארגון והכפלתו.

בנוסף אולי יעניין אותך